Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a lélektani oka, hogy...

Mi a lélektani oka, hogy valaki évek óta egész nap a kerben valamit kalapál vagy flexel?

Figyelt kérdés
A kis irodaházunk mellett.... Már nem lehet dolgozni. De nem építkezés zajlik, hanem valamit folyamatosan csinál, egész nap megy a fúrógép, flex, kalapálás. Csinál a garázs fölé valami vasat, a kerbe valami állványt, a teraszra virágtartókat, kerti díszt stb. De nem hobbi szinten, hanem már pszichothriller szinten, azaz reggel 9 től 5-6 ig. 60 körüli pasas. (Budai elit környék) Én arra vagyok kíváncsi, mi ennek a lélektani oka? Mert gyakorlati oka ennek nyilván nincs. Szükségesség, nélkülözhetetlenség érzés? Érezni akarja, hogy még produkál láthatóan és hallhatóan? Minden viccet félretéve kérdezem, mert ez nyilvánvaló a kényszerbetegség egy formája.
2014. okt. 15. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli a TV és az internet, és otthon ül 24/7, így tud a hobbijainak élni, lehet hogy szereti csinálni. Sok ember szeret bütykölni, építgetni dolgokat, kertészkedni, én például egész hétvégén egy autót szerelek amit szinte roncsként vettem, pusztán hobbiból, jól esik az irodai munka után.
2014. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, de másfél éve dolgozunk itt, és azóta gyakorlatilag minden nap ez megy reggelről estig. Szinte ebédelni sem megy be. Az autószerelést megértem, mert az egy konkrét tevékenység, van egy célja és funkciója, és valószínűleg nem kap tőle idegrohamot a fél környék. De ez mi? A hobbija a barkácsolás? Keres valami ürügyet, hogy kalapálhasson és flexelhessen?
2014. okt. 15. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez NEM kényszerbetegség, hanem egyszerüen munkaszeretet, hobbi.
2014. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan megírtad mit csinál: Födelet, virágtartót, kerti díszt stb. Mondta neked, hogy nem hobbi szinten csinálja? Honnan tudod? Van akinek a hobbija kicsit zajosabb. Én pl. festek, csak az nem zajos. ha zajjal járna pszichopata lennék?

Miért is nincs gyakorlati oka, hogy maradékokból építget magának valamit? Nem azért zajong, mert felakarja hívni magára a figyelmet, hanem azért, mert ez a fajta tevékenység zajjal jár. Az én nyugdíjas szomszédom pl. kovácsolt vas alkotásokat készít, ha épp nincs megrendelése akkor magának csinálja. Szóval egész nap fúr, kalapál. És akkor mi van? lőjem le? Nem normális aki alkot és épít? Ja és a szükségesség nem csak érzés, hanem egy valós probléma, tehát aki a szarból várat épít, az valószínűleg nem azért csinálja, mert épp nincs jobb dolga. Szóval ha ez téged az irodádban zavar, akkor helyezd át az irodádat egy frekventáltabb helyre. Komolyan eltudod képzelni, hogy valaki csak azért csap zajt, hogy felhívja magára a figyelmet?

2014. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy ki lehessen deríteni, hogy kényszerbetegség e, vagy sem, nyilván behatóbb vizsgálat kellene, és nem elég két bekezdés, amit itt leírok. Nem gondolom, hogy ez szimpla munkaszeretet. Ez elég szentimentálisan hangzik, de nem vagyok már fiatal, sok embert láttam életemben, sok helyen dolgoztam és laktam életemben, ezreket ismerek, akik szeretik a munkát, (sőt a barkácsolást is), de a reggeltől estig hangos szerszámokkal végzett kerti munka nem lehet egészséges.
2014. okt. 15. 11:39
 6/13 A kérdező kommentje:

"Szóval ha ez téged az irodádban zavar, akkor helyezd át az irodádat egy frekventáltabb helyre."


Én áthelyezném, de sajnos én csak egy dolgozó vagyok.


"Komolyan eltudod képzelni, hogy valaki csak azért csap zajt, hogy felhívja magára a figyelmet?" El. Rengetegen csinálnak azért zajt, hogy felhívják magukra a figyelmet. Állatok is, emberek is. Ugyanúgy lehet ennek is pszichés oka, mint ahogy annak is, hogy az egyébként teljesen egészséges emberek köhögnek a színházban vagy hangversenyen.

2014. okt. 15. 11:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezzel nincsen semmi probléma! Szeret dolgozni, tenni-venni, ez élteti és jól is teszi. Édesapám is pont ilyen, Ő 50 éve minden nap ezt csinálja.
2014. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rengetegen csinálnak azért zajt, hogy felhívják magukra a figyelmet. Állatok is, emberek is. Ugyanúgy lehet ennek is pszichés oka, mint ahogy annak is, hogy az egyébként teljesen egészséges emberek köhögnek a színházban vagy hangversenyen.

Ekkora baromságot hol olvastál, hogy az állatok azért csapnak zajt, hogy felhívják magukra a figyelmet? :-)

Ezen kívül hány embert kérdeztél meg, hogy miért merészelt köhinteni a színházban és hogy valóban teljesen egészséges-e? Nem lehet ,hogy Te vagy kissé antiszocializált? Téged valószínűleg az is zavar, ha valaki hangosabban lépked. Képzeld, bármilyen hihetetlen, de vannak olyan régi vágású emberek, akiknek van otthon egy kis vas, egy kis ez az, meg szerszám is és próbálnak belőle csinálni valamit. Mert nyugdíjasok és van rá idejük. Sok ilyent ismerek, én kertvárosban élek és itt is egész nap valaki fúr farag valamit. És akkor mi van?

Annyira akkor mégsem elit környék, ha képes volt egy szerencsétlen csóró belecsöppenni a közepébe és nem átallja megzavarni a kis lelki nyugalmadat.

2014. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Édesapám is pont ilyen, Ő 50 éve minden nap ezt csinálja."


Nos, ez esetben nem irigyellek...

2014. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
:) Nem velünk lakik. Van egy téliesített nyaralója, nagy műhellyel és ott ténykedik. :)
2014. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!