Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz hogy a parafíliák oka a...

Igaz hogy a parafíliák oka a magazati korban a túlzott tesztoszteron mennyiség miatt alakul ki?

Figyelt kérdés
Tehát hogy az ilyen férfiaknak "hiperférfi" agyműködéssel rendelkeznek,és hogy ez is születéskor dől el amikor az agy túlságosan is sok tesztoszteront kap?

2014. okt. 20. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Én erre két magyarázatot hallottam mindig is, az egyik, hogy genetikai eredetű mutáció, a másik, hogy gyerekkori trauma, szexuális zaklatás következményekért torzul a személyiség. Az utóbbira jó példa, hogy nagyon gyakran a gyerekkorukban molesztált emberekből lesznek később is erőszaktevők, és/vagy pedofilok pedofilok. De attól is függ, milyen parafíliára gondolsz. Én most főleg a pedofil hajlammal kapcsolatban írtam ezt, a többivel nem tudom mi a helyzet :)
2014. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A sexuális zaklatás és ebből erendendően a pedofília nem teljesen parafília,a pedofília az egy szexuális irányultság egyfajta formája,a szakemeberk is megmondták,viszont az ilyenek hogy dendrofília,meg hogy pirofília,az az igazi parafília,én úgyolvastam hogy az eeg is eltér az átlagostól,tehát a parafíliások agya kicsit más....
2014. okt. 21. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha utánaolvasol, látni fogod, hogy parafíliának minősül minden rendellenes szexuális vágy, irányultság, ami gyerekhez, tárgyhoz vagy bármi nem normális dologhoz kötődik, ennél fogva a pedofília nagyon erősen parafília :) A homoszexualitás viszont tényleg szexuális irányultság.
2014. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!