Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szörnyen érzem magam hónapok...

Szörnyen érzem magam hónapok óta. Depressziós vagyok? Menjek el pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve tart ez az állapot.Nem érdekel semmi.Ha nem muszáj nem mozdulok ki otthonról.Hetekig,hónapokig húzok,halasztok mindent pl. elintéznivalókat.Alig van erőm még dolgozni is,fizikai fájdalmam van már attól is ha csak bevásárolni kell mennem.Nem takarítok rendesen csak maszatolok.Nem vagyok képes barátokkal találkozni,inkább otthon fekszem,bámulom a tv-ét,vagy csak nézek ki a fejemből.Alig eszem,mégis híztam idén több mint 15 kilót.Akkor jobb,ha otthon vagyok de ha már el kell mennem valahová rosszul érzem magam.Reggel 7 óta nem vagyok képes elindulni ma sem.Amikor végre hazaérek,akkor nagyjából megnyugszom.Nem adok magamra,régebben ki sem léptem az utcára smink nélkül,most van úgy hogy napokig nem is fésülködök.Ha dolgozni megyek akkor összekapom magam külsőleg is,végzem a munkám,kedves vagyok a munkatársaimmal,ahogy vége a munkanapnak összeomlok,iszonyú erőfeszítésembe kerül úgy helytállni,hogy ne veszítsem el a megélhetésem.A külvilág felé egy kiegyensúlyozott,vidám nő vagyok,de én érzem hogy baj van.Három napja ülök pizsamában,ki sem mozdultam,nincs erőm.Beteg vagyok,vagy egyszerűen kiégtem,nem tudom,de nagyon rossz így.
2014. okt. 21. 10:08
 1/5 anonim válasza:
A te eseted számomra nehéz. Idegességre,lehangoltságra tudom ajánlani a Remotiv Extra nevű gyógynövényes tablettát. Nagyon hatásos, és vénynélkűli antidepresszáns. Én csak ezt tudtam mondani, ne haragudj :(
2014. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az első válaszoló vagyok!!!

Ne menj még pszichiáterhez. Probáld ki a remotiv extrát és ha nem válik be ez a "gyógyszer" akkor probálkoz meg pszichiáterrel.

2014. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ez elég súlyos állapot, minimum pszichológusra, - de lehet, hogy pszichiáterre is szükséged lenne.

Én is hasonló helyzetben vagyok, mostanra olyan súlyos szorongásom lett, hogy el kellett mennem orvoshoz, mert már nem bírtam tovább. Sajnos én a munkahelyemen érzem magam a legrosszabbul, egyre nehezebb helytállnom.

Antidepresszánst és szorongásoldót kaptam.

2014. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nem hangzik valami jol a helyzet... de ne hagyd hogy megbelyegezzenek valami fura betegseg nevvel, amit aztan az identitasod reszeve tehetsz.


Talanod kell valami olyan motivaciot, ami miatt erot veszel magadon hogy valtoztass! Mi az az ok ami miatt valtoztatni akarsz??

Lassan a fajdalmad a jelenlegi szituacioban, nagyobb lesz mint az az ero ami ahhoz kell, hogy elindulj egy masik iranyba!

Orulj neki, hogy nem erzed jol magad a jelenlegi szituacioban, mert ez fogja majd megadni azt az energiat ami egy jobb es szebb jovo fele indit el! :)


Hatarozd el hogy mi az az ok ami miatt valtoztatni akarsz! (jelolj meg pozitiv okokat pl: megint adni szeretnel magadra, es vonzo szeretnel lenni, megint szeretned a barataid tarsasagat elvezni? szeretnel tobbet adni a munkahelyeden?

illetve hatarozz meg negativakat is: ha igy folyatod, egyedul maradsz, es nem lesz egy baratod se... ) ez a modszer jo esellyel elindit a helyes iranyba.


hiaba erzed hogy most meg messze lehet a kiut, MINDENKEPP csinalj valamit meg MA. barmilyen kicsit is. legalabb az asztalon rakj rendet vagy ilyesmi.


ezenkivul jo lenne elgondolkodni, hogy milyen eletstilus beli dolgokon valtoztathatsz hogy javitsd az eletkorulmenyeid?

figyelj arra, hogy mit eszel, egeszsegesen tisztan etkezz

jarj el sportolni!

vedd magad korbe szereto emberekkel, csaladdal, baratokkal

torodj masokkal, adakozz, nagyon jo hatassal van a lelekre


nyugi,rendbe fog jonni az eleted, csak kezdj el tenni erte meg ma.. barmilyen kicsit is tudsz most epp tenni..!

2014. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. Mi tortent veled, kedves kerdezo?
2017. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!