Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, vagy csak...

Depressziós vagyok, vagy csak idő kell (baráti csalódás)?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, nekem nagyon nehéz kötődni valakihez, teljesen király családom van mégse kötődök igazán a szüleimhez. Ha én valakinek esélyt adok arra, hogy barátom legyen (nem haverom(nálam nagyon különböző a kettő) folyamatosan tesztelem. Ez szerintem onnan ered, hogy nem tudok kellően megbízni az emberekben. Na a barátom rendszeresen megbukott ezeken a teszteken, de közbe amikor nem számítottam rá akkor viszont valami pozitívval ellen súlyozta, rendszeresen csalódtam benne sokat, és mindig 1-2 napot nem beszéltünk utána megbeszéltük a dolgokat(többször sírva, igen sírva, nem buzulás hanem legjobb barátság) és utána mentek a dolog. De amikor utoljára bántott meg, 6 napja és rá 4napra beszéltük meg a dolgokat, és most nem működik, most egyszerűen már úgy vagyok vele, hogy oké ez megtörtént nem akarok rá haragudni, de nem tudok vele úgy el hülyéskedni mint előtt bármikor. Mit csináljak? Lehet én basztam el, hogy mindig megbeszéltük és másnap ment tovább minden és ezért nem érezte kellően a dolog súlyát és mindig csalódást okozott. Ha ez is gond volt, mit csináljak most? (azért azt hozzá kell tennem, hogy ő 1 hónap múlva megy haza a világ másik felére) lehet ez a gond, ezt se tudom. De mit csináljak, ne beszéljek vele és helló mehetsz amerre látsz? Mert most elvagyok nélküle, sőt jobb ha nem is találkozok vele, de félek, hogy elveszem a legjobb barátom és rengeteg közös élményünk volt. Az a baj olyat érzek most, hogy ki akarok szállni az életből, azt akarom mennyen tovább, de nélkülem senki se lásson, senki se keressen és majd, ha úgy érzem, hogy rendben vagyok akkor folytatom. És ez a gondolat is elszomorít, hogy ilyenek eszembe jutnak. Arról nem beszélve, hogy mindenki látja, hogy nem vagyok olyan, mint amilyennek kéne lennem. Mindenki, kérdezi, hogy mi van velem, mi a baj, és tudják, hogy most agresszív vagyok szóval már inkább nem is szólnak hozzám, mert már 5-6 napja látják rajtam, hogy jobb ha nem bántanak. És pár napja mindenbe csak a negatívot látom, én egy értelmes embernek tarom magam, és erősnek is, ezért is zavar, hogy mindenki látja, hogy nem vagyok a régi és mindenki tudja, hogy baj van mert engem nem látnak gyengének. Minden tanácsot szívesen fogadok akár privát üzenetbe is és remélem kapok értelmes válaszokat,tanácsokat.


*Tesztelni valaki: annyit jelent számomra, hogy az adott szituációban figyelem, hogy mennyire gondol rám vagy magát helyezi előtérbe vagy mi a reakciója bizonyos szituációkba.



2014. okt. 16. 19:38
 1/1 Jeff the System válasza:
lenne pár dolog amit privátban lenne jó megbeszélni.ha gondolod írj és elmondom a véleményem.asszem mi hasonlítunk
2014. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!