Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet küzdeni az évekóta...

Le lehet küzdeni az évekóta tartó folyamatos szorongást?

Figyelt kérdés

Kb. 10-12 éve élek folyamatos szorongásban, ami az életem sok területét megnehezíti: iskolai teljesítményemet, barátikapcsolatokat...stb..

A szorongás mellett lehet, hogy depressziós is vagyok, úgy érzem mindent elrontottam, csődtömeg vagyok egy NULLA, SENKI, rossz embernek érzem magam -pedig ha józan ésszel átgondolom nem vagyok agresszív, csaló, vagy hazug és rosszindulató, de mégis úgy érzem, hogy nálam mindenki jobb ember. Ezt nem bízom kiverni a felemből. Na szóval az önbizalmamon is lenne mit javítani, talán ha lazább lennék és nem szoronganék ennyit, állandóan sokmindent másképpen tudnék csinálni, talán még az önbizalmam is előbújna. Dehát lehetséges ez? Már régóta élek így (gyermekkorom óta).

Volt időszak amikor elég mélyre süllyedtem, öngyilkosságon járt az agyam folyton, aztán annak az időszaknak vége lett egy időre, de most megint elég gyakoriak az öngyilkosságról való gondolatok.

Olyan mintha egy börtönben élnék 10éve, nem tudok élni, úgy ahogy én szeretnék és nem tudok önmagam lenni, ezen szeretnék változtatni, de ennyi idő után hogyan?

Van esetleg itt olyan aki hasonló cipőben járt, évekig szorongott és leküzdötte?



2014. okt. 26. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj privátot.
2014. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallottam volna, de már nekem is tele van a tököm ezzel a b*zisággal, már bocsánat ha keményen fogalmaztam, én úgy kb. 4-5 éve szorongok.
2014. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Küzdeni hiábavaló, mert a tudattalan más nyelven (asszociatív módon) beszél, de szakszerű mélylélektani terápiával megszabadulhatsz tőle.
2014. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 blazefire válasza:
Mutass egy normális pszichológust nekem . Én nem hiszek nekik :). Itt tapasztalataim szerint egy pszichológus kevés,ez egy nézetváltást igényel.
2014. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4: Vannak jó pszichológusok, akik segíthetnek abban, hogy elérd ezt a szemléletváltás dolgot.


Én óvodás korom óta szorongok, szociális fóbiám van és depressziós vagyok. Amíg engedte az anyagi helyzetem, eljártam pszichológushoz, valamint pszichiáterhez és sokat segítettek. De aztán visszazuhantam, mert csak pár hónapig ment a dolog.

2014. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!