Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni, nem...

Öngyilkos akarok lenni, nem vagyok érdemes az életre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

20as éveimben járok,jövőhéten kezdődnek a ZH-k és én semmit sem tanultam rájuk. nem tudok leülni tanulni,nem megy a koncentráció,csak úgy elmegy a napom evéssel,üléssel,netezéssel. érzem,hogy tanulni kellene,de valahogy soha nem tudom elekzdeni,ha el is kezdem nem tudok koncentrálni.

amúgy sem jó az életem,de ebben az egyben kellene teljestenem és még ez sem megy??! azon gondolkodok eész nap folyton,hogy minek is élek,ha erre is képteln vagyok hogy tanuljak? semmi akaraterőm ,egy csőd vagyok!


2014. okt. 26. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Srác nézd. Első féléves vagy, vagy már a harmadikban vagy?

Ha az elsőben akkor semmi gond nincsen, az ha államin vagy még ingyenes, vagyis ha azt mondod még a 2. félév felvétele után h köszönöm ennyi volt, akkor ennyi volt, adios.


Ha nem tetszik a szakod, akkor keress olyat, ami érdekel.. akár OKJ szak, vagy bármi más.


Nekem is ugyanez volt még tavaly, és én is azt mondtam hoyg áhhh kész feladom, hagyom az egészet a 'csába... irtam is egy novellát róla...


Amúgy milyen szakon vagy? Én a SZIE-n tanulok.

2014. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz együtt tanulni valakivel? Én is baromi nehezen szántam rá magam mindig, könnyű helyette mást csinálni, és igen, nyomasztó is, de egyszer vége lesz a vizsgaidőszaknak, szóval ezért kár megölnöd magad. Vagy tanulj olyat, ami érdekel....
2014. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ez az első félévem és nem önköltséges! pénzügyet tanulok. semmit nem tudok jóformán! egyébként érdekel a szak a sulit is szeretem,de valahogy az ismerkedés,bulik elvitték minden időmet észrevétlenül. mikor már tanulnásra adtam a fejemet,azt se tudtam hol kezdjek neki ezért nem lett belőle semmi..nálunk nincs pót zh... rettegek ,mert a legtöbb tárgyból biztos nem lesz meg a minimum. feleselegesnek érzem magam ,undorítónak
2014. okt. 26. 15:49
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem igazán szoktam ilyenekre írni.

Szerintem túl sokat nyafogsz, semmi más bajod nincs.

Ha gondolod szívesen segítek pár dologban.

Írhatsz nyugodtan.

2014. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
rám írná privátban? mert a nem jeleníti meg nekem a privát üzenet írása szöveget nálad
2014. okt. 26. 16:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Amit írtál tipikus erős depressziós tünetek.Keress fel egy pszichiátert.
2014. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A tüneteidet megértem, mert nekem is hasonló. Nagy különbség viszont, hogy engem egyáltalán nem érdekel, amit választottam, tehát nekem még a motiváció sincs meg... Úgy gondolom, nálad is a motiváció a mumus, azzal kéne kezdeni valamit. Tudatosítani kellene magadban, hogy miért lesz jó neked, ha ezt a szakot elvégzed, és akkor az megadná az erőt, hogy végigcsináld. Amúgy az öngyilkosságot felejtsd el, ez nem az a kaliberű probléma, amiért öngyilkosok szoktak lenni az emberek. Talán enyhén depressziós is vagy, de ezek mind simán helyrehozható dolgok. Ha van barátnőd, akkor tölts vele sok időt, ha nincs, igyekezz szerezni egyet. Hajrá!
2014. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

mindig ezt hallom ,hogy keressek orvost,de nekem erre nincs pénzem ígyis elég fizetni az albérletet,kaját,sulival kapcsolatos egyéb költségeket.

az biztos,hogy nem vagyok rendjén! régen nem volt soha ilyen gondom! akkor mindig be tudtam osztani az időmet,a pénzemet,mindig tudtam mikor kell teljesíteni,mikor lehet lazulni. teljesen megbomlottam és ez már nagyon régóta tart. nem tudok kimászni belőle pedig nagyon szeretnék,de így az életem semmit sem ér! én tanulni akarok fejlődni,de nem tudok,valami baj van velem,képtelen vagyok bármire is.

2014. okt. 26. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Ott rontod el ,hogy azt hiszed ha ez a féléved nem jön össze, az egész borul.

Fel lehet venni az adott tárgyat később félévben is. A lényeg hogy még nem késő amúgy, szóval... hajrá. Tanulj meg 2-3 tárgyat, azokra menj rá a többit felejtsd el.. szóval azokra készülj amik könnyebbek, vagy ami jobban megy.


Ha kevés lesz a kredited, akkor csinálhatod azt hogy a 2. félévet felveszed passzivra, ergo nem jársz be, és szeptembertől újra nekiállsz, és összeszeded magad.

na?

2014. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bosc kiegészitem, igy nem pontos.


NÁlunk úgy van hogy 30 kreditnek kell meglennie legalább egy év alatt.

Minden tantrágyra kapsz 2-4 kredit között. Szóval, hogyha meglesz nyár végére a 30 kredit maradsz államin, és nem tesznek át fizetősre.


De hogyha nem sikerül idén egy tárgyad sem, akkor hogyha a 2. félévet nem veszed fel, de a 3. félévet igen, akkor maradsz államin, és újra felveheted a tárgyakat amiket nem tudtál.

2014. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!