Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő betegségek?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársamnak láttam a zárójelentését,amikor odaadta az osztályfőnökünknek.Én utána kérdezősködtem a lánytól,hogy ezek mik és azt mondta,hogy nem tudja,nem akarja elmondani,de ha kíváncsi vagyok,akkor írjam fel és nézzek utána.Amúgy a lánnyal nagyon jó a kapcsolatom.

Több dolog is volt a papíron...

Önveszélyes,egyéb kevert magatartás és emocionális zavar,generalizált szorongás,anorexia,hallucinálás,személyiségzavar.


A kezén láttam vagdosás jeleit és tesi óra előtt,amikor öltözünk észre vettem,hogy elkülönül tőlünk és úgy öltözik,erre az egyik osztálytársam,aki megintcsak jóba van vele odament hozzá,mintha nem tudta volna,hogy ő ott öltözik és a combján is észrevett vagdosás nyomat.Gondolom ez az önveszélyes.

De mi a többi?



2014. okt. 26. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyéb kevert magatartás: bármi lehet, nem tudjuk innen megmondani.

Emocionális: kb. érzelmit jelent.

Generalizált szorongás: szerintem ezt te is érted, gyakorlatilag szorongás, nem kellemes érzés.

Anorexia: evészavar és testképzavar, azt gondolja, hogy kövér, vagy akár más miatt, nem eszik, súlyos betegség.

Személyiségzavarból is van sokféle.

Mindamellett szerintem nem kellene kutakodnod utána, az látszik, hogy nem elmebeteg, csak vannak gondjai.

2014. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak érdekel,hogy mi a baja,mert azért mégis csak 5 évig egy osztályba fogok vele járni...
2014. okt. 26. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarul mondva, egy idegroncs és egy jó pszichológus kellene neki, meg egy jó, megértő barát.
2014. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor semmiképpen se azzal kezdd, hogy mindenkinek szétkürtölöd a mentális betegségeit. Ha akarsz neki segíteni akkor legyél vele kedves, vagy barátkozz vele, esetleg védd meg, ha a többiek csesztetik. Őt minden beszólás sokkal érzékenyebben érint, ezért sértődékenyebb nagy valószínűséggel. Nem jó, ha éppen a leggyengébbe rúgnak bele az osztályban, bár a korosztályodra ez a jellemző. Én 4 középsuliba jártam és minden osztályomban volt olyan, akit kiközösítettek, sokszor bevédtem őket, ha olyan pozícióban voltam, hogy hallgattak rám a többiek.
2014. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!