Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

- 3 hónapja tartó kedvtelenség/ rossz hangulat egyfolytában

- álmatlanság

- alig tudok koncentrálni

- öngyilkossági hajlam/ gondolatok

- nem tudok a jövőn gondolkodni, nincs jövőképem, csak az, hogy nem tudok leélni több évet

- naponta sírok

- önbecsülésem alacsony

- baráti társaságom szinte nincs, olyan ember sem, akivel meg tudnék ilyen dolgokat beszélni

- közönyösen viselkedek a legtöbb emberrel

- nem tudom kimutatni az érzéseim

- ha bármi probléma ér kárt teszek magamban (vagdosás- feszültséglevezetésképp)

- nem szeretek tömegben lenni, nem érzem jól magam sok ember közt (se üzletben, se az utcán)-kerülök mindenkit

- gyakran vagyok ideges, ilyenkor szintén magamat bántom

- nyugtalanság is gyakori

- nincs étvágyam sem, fogytam pár kilót

- nincs semmi, ami felkeltené az érdeklődésem

Vajon ez lehet depresszió?



2014. okt. 27. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet. De ugyanezt a választ kapod, ha olvasol a depresszióról és megnézed a legtipikusabb tüneteket, vagy kitöltesz egy tesztet. Tényleg csak ennyi a kérdésed?
2014. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon, hétfőtől szombatig 9-21 óra között érheted el Telekom (ha nincs otthon, akkor fülkéből) vagy T-mobile hívószámról. Itt beszélhetsz arról, mióta és mitől van ez az állapot, megoszthatod az öngyilkossági gondolataidat is, és segítséget kaphatsz, merrefelé érdemes elindulni, hogy jobb legyen az élethelyzeted. Egy próbát megér.
2014. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!