Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek segített a pszichológus...

Nektek segített a pszichológus? Én teljesen ellene vagyok, nem tudom rávenni magam. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már kint hasonló kérdés, de az én problémám azzal van, hogy teljesen ellene vagyok.


20 éves lány vagyok és hónapok után most kezdem elfogadni, hogy elég mély depresszióm van, magamtól eszembe sem jutott volna, hogy pszihológushoz menjek.

A barátom viszont erőlteti szinte naponta van ebből veszekedés, mert azt mondja nem teszek magamért semmit.

Nem érti meg, az álláspontom, engem teljesen elundorít a gondolat, hogy egy idegen embernek teregessem ki a problémáim és a bánatom miközben elemzi a testbeszédem, a szóhasználataim és tanácsot próbál adni pedig fogalma sincs valójában mit érzek belül.

Napi 10 páciensből én csak egy vagyok aki t végig hallgat aztán halad tovább a következőre.


Van valaki akinek hasonló volt a hozzáállása mégis megpróbálta?

Segített valamit?



#depresszió #Pszhológus
2014. okt. 27. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Voltál már beszélgetésen vagy filmeken láttad, hogy zajlik a "kezelés"?
2014. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyik sem, ilyen a hozzáállásom a dologhoz.

Erre szeretnék választ kapni, hogy van-e olyan aki hasonlóan gondolkozott erről mégis megpróbálta és, hogy pozitív vagy negatív élmény volt-e?

2014. okt. 27. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én se tudom rávenni magam, pacsi.. Én voltam már, régen, hát, nem nagyon emlékszem, mennyire segített, de most valahogy egyáltalán nem mondanék el ilyesmiket senkinek, meg tök úgy érzem, hogy a barátok is tudnak annyit mondani. Ha van kedved, beszélgethetnénk!
2014. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

A pszichológus nem ad tanácsot. Nem ítélkezik. Lehetőséget ad arra, hogy elmondd, amit érzel, ezáltal magad találd meg a helyes utat, esetleg észrevedd saját hibáidat. Ezért érdemes őszintének lenned, hiszen nem neki beszélsz, hanem saját magadnak. Ő nem személyes barát, nem érdekli a problémád, talán érted, hogy gondolom ezt. Ha jól csinálja, akkor egy-egy jó kérdéssel, tárgyilagos megjegyzéssel segít, hogy rendet tudj tenni abban a káoszban, amiben jelenleg élsz.

A helyedben elgondolkodnék, hogy a barátom miért forszírozza a dolgot, vállalva a napi szintű veszekedéseket is.

2014. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Természetesen, írj privit.


Nem ígérem, hogy azonnal válaszolni fogok, de várom az üzidet.

2014. okt. 27. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezzel a logikával vakbélgyulladással sem mégy orvoshoz, mert NEKI nem fáj, és naponta akár 15-20 embert is kezel ugyanezzel?


A pszichológus ugyanolyan szakember, mint más orvos, és azért létezik ilyen, mert segít azoknak, akiket kezel. (Ha nem segíteni nekik, akkor senki nem menne hozzájuk és lehúzhatnák a redönyt)


A problémád részben ebböl a hozzálállásból is adódik, es ha nem fogadod meg a barátod tanácsát, akkor csak egyre rosszabb lesz.

2014. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A vakbél gyulladás fizikai fájdalom...

Az én problémám lelki, és a gondolat, hogy egy idegennek kell elmesélem megijeszt, egyszerűen nem akarom.

Tudom, hogy első sorban a hozzáállással van a gond, ezért érdekelnek a tapasztalatok.

2014. okt. 27. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Én még nem jártam pszichológusnál, de szerintem nem veszítesz vele semmit, ha legalább 1x-2x elmész. Utána meg el tudod dönteni, megéri-e vagy sem. Az én véleményem szerint pont az a jó, hogy nem ismer téged, szóval nem tud ítélkezni meg semmi, amit te ott elmondasz neki ő abból fogja leszűrni a dolgokat. Ezért kell őszintének lenni, és szerintem ne félj ettől, neki nem az a dolga, hogy ezeket az információkat felhasználja ellened, és igen, lehet, hogy rajtad kívül van még 20-30 betege, de ha egy jó szakemberről van szó, akkor ő nem csak "végighallgat" téged.:) Ha rászorulnék, én biztosan felkeresnék valakit, bár ugye én alapból így állok hozzá, de ne félj szerintem, ártani nem árthat.:)
2014. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Depresszióval pszichiáternél a helyed. Ő csak megállapítja a bajodat, ír fel rá gyógyszert, és a legkevésbé sem kell attól félned, hogy kíváncsi a lelki életedre. Tudod, a sebészt sem érdekli a sztorid, hogy tört el a lábad. Konstatálja a tényt, hogy eltört, és lekezeli. Hidd el, magadon kívül a vak koldust sem érdekli a te lelki szorongásod. Csak annyit kérdeznek tőled, amennyi a gyógyításhoz feltétlenül kell.
2014. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az első (pár) alkalommal próbálj meg úgy tekinteni rá, mint egy tárgyra, mint egy gépre, aki csak azért van ott, hogy a te érdekeidet szolgálja, nem érdeklik a problémáid, hisz napi szinten hallja még kilencszer őket másoktól, csak TE vagy ebben a történetben az irányító, te vagy, aki elmentél hozzá, hogy segítsen, hogy jobban legyél. TE vagy az, aki odamentél hozzá, és csak elveszed azt, ami neked tőle jár (az ő szolgáltatásait) természetesen ellenszolgáltatásért (pénzért). Aztán ha pár alkalom után elkezdesz bízni, kötődni, akkor ez a hozzáállás magától fog elmúlni (már ha nem vagy pszichopata, de akkor felesleges is pszichológushoz menned alapból).
2014. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!