Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavaros lennék?

Étkezési zavaros lennék?

Figyelt kérdés

sosem jutottam el odáig, hogy konkrétan meghánytassam magam vagy hashajtót vegyek be, de sokszor gondolok rá, szerintem csak az tart vissza, hogy túl gyáva vagyok hozzá. az a baj, hogy imádok enni, de tényleg, van, hogy úgy érzem ez a napom fénypontja, és sokszor kontrollálni sem tudom magam. néha eszméletlen mennyiségeket fogyasztok el, édesre sósat, sósra édeset, majd újra elölről, utána persze jön a bűntudat.


van, amikor egész nap azon jár az eszem, hogy mit fogok enni vagy mit nem kéne ennem, de a vége legtöbbször az, hogy egytől egyig felfalom még a vésztartalékba vett dolgokat is, amiket itthon találok. képes vagyok éjjel egykor elmenni az éjjel-nappaliba egy tábla csokiért. sokszor akkor is eszem, ha már érzem, hogy jól laktam és rosszul vagyok. ha próbálom visszafogni magam, az csak ideig-óráig megy, mondjuk pár hétig és a vége úgyis zabálás lesz.


ennek ellenére nem vagyok kövér, normális alkatom van, inkább vékonyabb, mint kövér, de rosszul vagyok magamtól. tudom, hogy ha más lány ennyit enne, nagy valószínűséggel már vágósúlyban lenne és örülnöm kéne, hogy az elfogyasztott kalóriákhoz képest jól nézek ki. de pont ezért gyűlölöm a legjobban magam, hogy csak egy kicsit kéne kevesebbet ennem és nagyon jó alakom lehetne, de még erre sem vagyok képes.


ne értsetek félre, ez nem a leakarokfogyni-féle tipikus csajos nyavalygás, egyszerűen úgy érzem, nem normális a viszonyom az ételhez, az evéshez. eszem, ha ideges vagyok, eszem, ha szomorú vagyok, akkor is eszem, ha boldog vagyok vagy éppen unatkozom. túl sokat gondolok az evésre. folyton figyelem, mások mit és mennyit esznek és örülök, ha valaki többet eszik nálam.


orvoshoz kéne mennem? valaki hasonló cipőben? (nehéz ezt röviden összefoglalni, próbálkoztam..)



2014. okt. 29. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:

ez a BED=binge eating disorder


enni jó, és enni kell, ezt ne feledd, de nem szabad, hogy szinte csak ebben leld örömöd, ezzel vezesd le a feszültséget, az energiáidat


az ilyen problémákkal küszködőknek elsősorban a rendszeres sportolást javaslom, csapatban, társaságban, heti több alkalommal


lehetnek ideig-óráig jó periódusok, amikor azt hiszed vége, hogy nem fordul elő többet, de nem így van, ha nem találod meg az éhséged okát. áss magadban minél mélyebbre, keresd kitartóan, hogy mire éhezel valójában. ez egy hosszú folyamat, és ha nem megy egyedül, akkor menj el pszichológushoz, tanácsadóhoz, ha csak 1-2 alkalomra is


nem túl ingerszegény a környezeted? hány éves vagy?

2014. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!