Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem vagyok étkezési zavaros,...

Nem vagyok étkezési zavaros, de mégis?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy fogyókúrázom. Észrevettem, hogy mások előtt nem bírok "tilos" kajákat enni, hiába hívnak mekibe/cukrászdába, ők meg itt eszik a hízlaló kajákat, és szabályszerű elégtétellel tölt el, hogy én olyat nem eszek, hanem eszegetem a salátám/iszom a vizemet. A lakótársam előtt se szeretek enni, csak akkor, ha épp valami egészségeset eszek. Talán pont ezek miatt észrevettem, hogy egyre kevesebb kalóriát viszek be, van hogy 700-800at csak. Emiatt viszont néha rám jön a farkaséhség, és mikor egyedül vagyok, megeszek mindent, ami a kezem ügyébe kerül. Aztán pár napig 700-800kcal-t eszek megint, hogy az előzőt kompenzáljam... Mit csináljak? Tudom, hogy ez így nem jó.
2011. jún. 11. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
keress fel egy pszichológust
2011. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is... :SS
2011. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapvető gond a nem megfelelő mennyiségű táplálékbevitellel van. Én például napi 3 alkalommal eszek. Ebédre és vacsorára nagy adagot, és így sosem vagyok éhes. Amikor reggel felkelek - teszem azt este 6-kor vacsiztam és reggel 8-kor kelek - egyáltalán nem vagyok éhes. Néha-néha bekapok gyümölcsöt is, de nem kifejezetten tízórai vagy uzsi időben.

Azt tudom mondani, nem túlzó mértékben, de bőségesen ebédelj, és vacsorázz. A Meki tényleg nem túl egészséges, de egy cukrászdába még te szem fogsz belerokkanni. A testnek nemcsak egészséges táplálékra van szüksége, hanem egy kis kényeztetésre is. Nem kell magadtól megvonnod mindent, ha amúgy kívánnád: belefér, hogy megeszegetsz egy-egy sütit.

2011. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tested éhezik. Hiába eszel, ha nem pont azokat a dolgokat viszed be, amire éppen szüksége van a szervezetednek.

Egyél bármit, amit kívánsz, de mindent csak mértékkel.


Hidd el, sokkal nagyobb büszkeség mások előtt az, ha mindent eszel, és mégis vékony maradsz. Sokkal jobban fognak irigyelni téged, mintha azt látnák, hogy salátákkal "szenvedsz" miközben ők falják a Bigmac-et.


És sokkal nagyobb önmegtartóztatás kell ahhoz, hogy egy csomag csokis kekszből csak egy darabot vegyél, mint ahhoz, hogy salátára váltsd a hamburgert.


Egyél bármit, de mindenből csak keveset. Hidd el, nagyon irigyek lesznek, hogy bezzeg ő megehet bármit, mégis vékony marad. Persze sportolj valamit, így szuper alakod lesz. Elég ha sokat sétálsz vagy bringázol, ha esetleg nem szeretnél ugrabugrálni.

2011. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!