Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezési zavaros lettem, mit...

Étkezési zavaros lettem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Másfél év alatt leadtam 20 kilót, és ezalatt teljesen a fogyókúra, diéta és edzések megszállotja lettem. Nagyon szigorú diétát tartok, de emiatt kb. 2-3 hetente olyan falási rohamok törtnek rám, hogy mindent bezabálok, amit csak látok. Utána visszatérek a szigorú diétámhoz, de újra kiéhezek és kezdődik minden elölről. A falási rohamok után néha meghánytatom vagy behashajtózom magam. Szörnyű érzés, utálom csinálni, kínzásnak érzem, tudom, hogy rossz, mégis is úgy érzem nem ettem, és a rosszullétem is elmúlik. Ha eszek bűntudatom van, kivétel ha gyümölcsöt, zöldséget, húst vagy bármilyen alacsony szénhidrát-, kalória- és zsírtartalmú kaját eszek. Hetente 8-10 órákat edzek, ez kezd a tanulás rovására menni, eddig ötös tanuló voltam, de egyszerűen nem érdekel a suli, nincs is erőm tanulni, ebben a tanévben még csak hármasokat kaptam, pedig nagyon kellenének a jó jegyek, most fogok érettségizni és egyetemre szeretnék menni. Türelmetlen, ingerlékeny és kibírhatatlan vagyok. Nem is kellene már fogynom, de még mindig kövérnek látom magam és önbizalomhiányos vagyok. 19 éves lány vagyok, 158 cm magas, 48 kiló. Mit csináljak, hogy megint normális legyek? Kihez forduljak? Senki nem tud erről, szégyellem a családom és a barátaim előtt is.
2013. szept. 20. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Először is szia!

Én 159 cm vagyok és szintén 48 kiló. Nos, én is ilyesmi kajákat eszem, mint te. Egész jól elvagyok, ahhoz képest, hogy a családban más nem így eszik. Ha nem úgy fogod fel, hogy "ezt én nem EHETEM meg" hanem úgy hogy "ezt NEM ESZEM MEG", egy fokkal jobb. Hitesd el magaddal, hogy megehetsz bármit (hisz így van), de te azon kevés emberek közé tartozol, akik egészségesen/egészségesebben esznek. Az edzésből meg vegyél vissza, csinálj hetente 2x kardio edzést 45 percig majd 3x aerobot és legyen 1-2 pihenőnap. És egy héten egyszer jutalmazd meg magad valami sütivel, akár teljes kiőrlésűt is készíthetsz otthon vagy valami :) De ne hánytasd magad kérlek, és egyél 1200 kcal fölött vagy legalább 1000 körül, hogy legyen energiád. Mindent ne vonj meg magadtól.

2013. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még valami: Ha egyedül élsz, csak egészséges kajákat tarts otthon, így ha falási rohamod van, legalább nem cukros kaját eszel, ha nem, akkor is rendezz be egy kis részt magadnak erre az esetre. De ha megfelelő mennyiséget eszel és 2-3 óránként, tehát nem csak napi 2x, akkor nem leszel éhes. Ha este nagyon éhes vagy, egy szál répát rágcsálj el.
2013. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mert hülyén fogytál le... Vagy nem tudom. Én 7 hónap alatt adtam le 14 kg-t. (mondjuk a felosztás az érdekesebb volt..) Egyszer nem jött rám ezidő alatt falásroham. Nyáron heti 14-18 órát sportoltam:D

Az elején nekem is nehezen ment visszaállni, meg hogy tudatosuljon bennem, hogy amúgy ja, ehetek több szénhidrátot, sőt többet is kell ennem, mert leadtam 1,5 kg-t 1 hónap alatt úgy, hogy nem is akartam.

Ennyi kardio tényleg sok, inkább erősíts helyette.


A legfontosabb hogy értsd meg, EHETSZ. 2 naponta egy csík csoki, túrórudi belefér. (egyszer 3 nap alatt ettem meg több mint 2 táblát, csak hogy bebizonyítsam magamnak, megtehetem.:D) Nem híztam tőle...:)


Az edzéseid időzítsd úgy, hogy azokra a napokra essenek, amikor korábban érsz haza (hazaérsz elintézed, utána tanulhatsz), vagy amikor másnapra nem kell sokat tanulni.

És legyen heti 3. Hidd el, 100% nem hízol tőle, hogy "csak" ennyi. És az egyik legyen pénteken.

Amúgy mindennapos sporttal csak rosszat teszel, mert az izmaidnak muszáj regenerálódni.

2013. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem csak kardiózok, erősítek is és tartok pihenőnapokat, csak van olyan nap, hogy 2 órát edzek. Az nekem nem megoldás, hogy nem tartok itthon egészségtelen kaját. A családommal élek, amúgy ők sem esznek sok édességet, rágcsát, ritkán van itthon, de ha nagyon megkívánom lemegyek a boltba és megveszem magamnak. És szerintem nem hülyén fogytam le, mert másfél év alatt 20 kiló nem számít gyorsnak, vagy nem tudom mit értesz a hülye alatt.
2013. szept. 21. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Egyébként régen nekem is voltak felás rohamaim, anélkül, hogy tudtam volna róla. Vagyis úgy értem, ha valakivel összevesztem vagy csak "utálom magam nap"-om volt, akkor mindig ettem. Annyira kövér sose voltam, mindenki azt mondta vékony vagyok, de ugye megfelelő öltözködéssel ellehet rejteni a plusz kilókat.

Én is a családdal élek és Ők sem esznek sok rágcsát, bár anya sok csokit eszik így nagy a kísértés, olyankor az ét csokiból egy kockát megeszek vagy főzők teát, ilyesmi, az megnyugtat.

Néha én is elfelejtem, hogy megehetek mindent, csak nem akarok mert nem tesz jót. Egyébként súlyt próbálok tartani, de a kalóriaszámolgatásról nem tudok leszokni, mert ha túllépem a keretem, félek visszajönnek a kilók.

Azonban én napi 30-40 percet edzek csak, mert nekem sincs sok időm a tanulás miatt, de ha úgy van beteszek egy kis zenét és táncikálok vagy takarítok és az is éget valamennyi kcalt. A tanulás is lenyugtat, ha úgy van, hisz olyankor odafigyelek. Tehát ha tanulsz és belemélyedsz, jó valószínűséggel nem a kaján jár az eszed.

Sok sikert. És nem vagy kövér. Ezt látatlanba mondom. Csak lehet, hogy testképzavarod van, mint nekem. Bár szerintem nem vagyok kövér, de még mindig nem vagyok megelégedve magammal. Nem is fogyni akarok, hanem formálódni, lehet te is, nem?

2013. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a válaszaidat. Tuti, hogy testképzavaros is vagyok, mert az agyam "tudja", hogy nem vagyok kövér, de annak érzem és látom magam és fogyni akarok, nem formálódni.
2013. szept. 21. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig van aki 48 kilósan gebe, de van olyan aki az edzések miatt pedig szép vékony, nem csontváz. Te döntöd el neked melyik a jó, utolsóra tippelnék ;)
2013. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!