Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt mondják, hogy étkezési...

Azt mondják, hogy étkezési zavaros vagyok. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam reggelizni, mert reggel nem hogy nincs időm rá, de éhes sem szoktam lenni. Suli után ebédelek a menzán, aztán hazamegyek. Vacsizni sem szokta, mert valamikor elfelejtek, de általában szimplán nem vagyok éhes. Azt mondogatják, hogy étkezési zavaros vagyok, meg anorexiás leszek, meg stb, de nem vagyok az! Igaz...? Hiszen 156 cm és 50 kg vagyok, szóval nem értem miért mondogatják. Szerintetek?

15/L


2011. szept. 25. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg nem sok...

Annyit mondok, hogy a legtöbb igazi anorexiásnak kezdetben nincs betegségtudatuk.

Amúgy az a baj, hogy nem vagy éhes, mert általában szorongó embereknél, depressziósoknál megy el az étvágy.

És ezek a betegségek vezethetnek anorexiához.

2011. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem semmi bajod és a súlyod is megfelelő.

Reggelizni én se szoktam és nem eszem 6 után, viszont mindig viszek az iskolába valamilyen kekszet vagy müzliszeletet. Ha hazaérsz az iskolából, nyugodtan ehetnél gyümölcsöt, estefelé meg valami nagyon könnyűt, joghurt vagy ilyesmi. Ha nincs étvágyad, akkor is muszáj lenne és szerintem ahhoz, hogy elrágcsálj egy almát, nem is kell étvágy csak jusson eszedbe, hogy a szervezetednek szüksége van a tápanyagra.

2011. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Az evészavar közvetlenül nem mérhető sem azzal, hogy hány kiló vagy, sem azzal, hogy reggelizel-e. Diagnózist csak orvos adhat, személyes vizsgálat alapján, nem pedig hozzá nem értők az interneten. De az általában elmondható, hogy az evészavar testképzavarral párosul, tehát ha valaki irreálisan soványnak/kövérnek látja magát, összevetve a környezete értékelésével.


Pusztán attól, ha nem vagy éhes, nem leszel anorexiás, az egészen más. Az anorexiások például igenis éhesek, csak nem engedélyezik maguknak az evést... És még sok más jellemzője is van a betegségnek.

2011. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!