Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan szorongok, vajon...

Állandóan szorongok, vajon mitől lehet és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már körülbelül 2-3 éve élek ezzel a szorongás problémával és segítséget, illetve tippeket szeretnék tőletek kérni, hogy mégis mi lehet ez és mit tegyek. Dióhéjban annyi, hogy nem nagyon szeretek elmenni itthonról, de mégis ha kilépek a házból vagy tudom, hogy el kellesz mennem már gyorsabban ver a szívem, enyhe szédülést is érzek és teljesen befeszülök. Most untam meg mikor ma is lementem a boltba és észrevettem, hogy a nyakam egyszerűen teljesen görcsbe állt, konkrétan nem tudtam megmozdítani, mert annyira befeszült az izmom. Mi lehet ez gyerekek? Ha még kérdésetek lenne nyugodtan tegyétek fel. Amúgy 20 éves srác vagyok teljesen átlagos, nem mondanám magam rondának szóval-e téren nincs gond, de mégis azt érzem hogy nem vagyok jóképű stb stb.
2014. okt. 31. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Keress rá az agora fóbiára a Googliban. Nagyon jól le van írva az eseted. Gyógyulj meg
2014. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, mert elég rosszul fogalmaztam. Nem bizonyos helyektől parázok, hanem attól, hogy megnéznek, vagy emberekkel szóba kell elegyedni és mikor tudom, hogy beszélni kellesz valakivel, akkor teljesen befeszülök. Megtudok szólalni, de a hangom is elkezd remegni stb, stb. Pedig régen nem voltam ilyen és mindig buliztam ismerkedtem lányokkal, haverokat szereztem, de nem tudom, hogy ez miért jött rám ez a hülyeség.
2014. okt. 31. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám van.

Azt mondják, ha pontosan megtudod határozni a feszültséged okát, (mondjuk egy társaságban félsz a negatív véleményektől vagy hasonló) Akkor azt kell megszüntetni, és így tudod csak legyőzni a feszültséget. (amit nyilván könnyű mondani,de megtenni nem egyszerű,bár nem lehetetlen) :D

Egyébként én, hogyha valami nagyobb dologra készülök, mondjuk randi vagy hasonló,ami előtt biztosra szétizgulom magam,akkor beszoktam venni egy nyugtatót, de egyébként felesleges,mert csak ráállsz.


Viszont,ha semmi okot nem találsz arra,hogy miért szorongsz, akkor sanszos,hogy depressziós vagy,azt pedig kezelni kell.

De ezt nem hiszem, az írottak alapján.

2014. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Egyébként nem lehet,hogy ez azért alakult ki,mert kaptál valamiféle nagyobb elutasítást? És most félsz egy újabbtól? Vagy olyan társaságba kerültél,ami feszélyez,mert úgy érzed,hogy jobbak nálad és bizonyítani szeretnél?

Csak találgatok.. remélem megtalálod a megoldást,sok sikert.:)

2014. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia. :) Nem, nem hiszem, hogy depis lennék, mert én úgy tudom, hogy aki depressziós az mindig depressziós én meg haverokkal nagyon jól elvagyok meg faterral is sokszor hülyülünk ilyesmi, meg ha mondjuk van velem valaki mikor el kell mennem (egy haver vagy épp apám) akkor annyira nem érzem ezeket a dolgokat. De igen, voltak elutasítások stb stb szóval sanszos, hogy amiatt vannak ezek a dolgok amik velem történnek. Pl volt egy barátnőm akivel nagyon szerettük egymást, szakított velem valami érthetetlen ok miatt, és utána el telt pár hónap mondta, hogy kezdjük előröl,meg találkozni akar velem és mikor egy két alkalommal találkoztunk, akkor megakartam csókolni, de ő elkapta a fejét és felszállt a buszra. Az nekem egy nagyon nagy kudarc volt. De még vannak finomságok, hogy anyám tesómmal és velem kiskorunk óta úgy bánt mint egy kutyával, hogy állandóan ordítozott, mindenkinek lehordott minket ilyesmi. Még vannak dolgok, de nem untatnálak. :) Szóval lehet eddig erős voltam, de az elmúlt 2-3 évben, most jöttek ki ezek a dolgok és emiatt vagyok most amilyen. :/ De nem akarom itt sajnáltatni magam, szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen nyugtatót szedsz és hogy beválik-e? :) Én citromfű teát iszok mostanában, szerintem próbáld ki te is, nem olyan drága és mintha kicsit javulni látszana a dolog, mert ellazít. De azért előtte olvass utána, mert szerintem ha nyugtatót szedsz, akkor nem hiszem, hogy közbe lehet ezt inni. :) Amúgy köszönöm a tippet, megpróbálom magamban ezeket a dolgokat lerendezni és én is sok sikert kívánok neked a "gyógyuláshoz" :)
2014. nov. 5. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!