Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavaros lehetek vagy...

Figyelemzavaros lehetek vagy vmi más? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

-Szétszórt vagyok, elhagyok dolgokat, bár igyekszem ezt a minimálisra csökkenteni. Bár ez talán betudható annak is, hogy túlvállalom magam és nagyon elfoglalt vagyok ezért nem tudok annyira figyelni mindenre.

-Sokszor elkalandoznak a gondolataim, ez elég kellemetlen tud lenni, pl. mikor beszél hozzám valaki és "elfelejtek közben figyelni".

- Filmnézésben a legfeltűnőbb, hogy sokszor nem tudom ki kicsoda, mi történik és miért, mert nem figyelek oda gondolom. Pl neveket sosem jegyzem meg, sem a film közben sem utána nem tudom még a főszereplőt sem hogy hívják... Nem értem miről szól a film, úgy érzem sokszor, hogy nem tudatosan nézek egy filmet, hanem csak az érzelmi benyomásokra figyelek. De szeretem a drámákat (ott általában a szereplő is kevés), a jobbféle vígjátékokat, elvont, filozófikus filmeket, thrillert, de az akció, történelmi és kalandfilmek halálra untatnak és képtelen vagyok odafigyelni, és követni az eseményeket.

- Sosem tudtam középsuliban sem történelmet tanulni, pedig volt hogy órákat ültem felette, de egyszerűen nem ment, hogy összerakjam a fejemben az eseményeket mi miután következett. Megtanultam nagy nehezen mindig amennyire tőlem tellett, de az sem tartott sokáig.

- Viszont van hogy egy dologba jól bele tudok mélyedni, és akkor észre sem veszem, ha hozzám szól valaki.

- 2 óránál hosszabb filmet le sem ülök nézni, mert az már túl hosszú nekem, a végén már nem bírok koncentrálni rá.

- Lassú a felfogásom.

- Sokszor megkapom másoktól, hogy olyan mintha el lennék varázsolva.


Pedig azt hiszem nem vagyok hülye. Sosem tanultam többet mint mások, de kitűnőre érettségiztem. Még történelmet is ötösre megírtam (mondjuk inkább logikai alapon töltöttem ki mint a történelmi tudásom alapján), az életben is jól intézem a dolgaimat. Most egyetemen tanulok mérnöki szakon nagyon jó eredménnyel. A matekban, logikai dolgokban kifejezetten tehetséges vagyok, a törivel ellentétben amit egyszer megértettem az utána ment és ebben sokkal gyorsabb is a felfogásom mint másoknak.

Műveltségi, lexikális dolgokban szégyenlem, hogy mennyire le vagyok maradva, mert az már tényleg gáz.


Mit gondoltok?

20/l


2014. nov. 1. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy nincs is semmi bajom? :D
2014. nov. 1. 16:42
 2/6 anonim válasza:
Hát, rám ugyanezek a jellemzőek amit leírtál :D nem hinném, hogy mentálisan bármiféle bajod lenne különben. Én kiskoromban nagyon eleven voltam, sokat mozogtam, beszéltem, és most így 22 évesen enyi maradt meg belőle. Kicsit bambusz vagyok, és ennyi. Amúgy meg az emberek nagy többsége ilyen...
2014. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz figyelemzavaros, de attól még teljesen normális vagy. Nem lehet mindenki (és borzasztó is lenne a világ) öltönyös-nyakkendőt karót nyelt szürkeség. Egyre több az ilyen ember, mint te, a felgyorsult világ, ingergazdag környezet teszi. Ti legalább tudtok alkalmazkodni a mindenkori kihívásokhoz.
2014. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Első vagyok. Velem pl emiatt szakított 2 hónap után a pasim mert azt mondta nem.bírja ezt au egészez, nem érzi jól magát mellettem. Tény hogy ő sokkal nyugisabb volt...
2014. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia,szerintem nagyon ügyes vagy!!!:)
2016. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
DMAE, olvass utána. Tápkieg, valóban segít.
2018. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!