Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhat a biztonságérzet...

Mire utalhat a biztonságérzet hiánya? Lentebb bővebben

Figyelt kérdés

Járok pszichiáterhez két éve depresszió, szomatizálás és szorongások miatt. Gyógyszeres terápiát is kapok emellett pszichoterápiát. Nem régen beszélgettem a pszichiáteremmel a kapcsolataimról. Szóba került hogy tapadok, csüngök másokon. Megkérdezte tőlem hogy mit gondolok miért fontos nekem annyira a kapcsolatom hogy mindent megteszek (megvernek de akkor is maradok vagy megcsalnak) erre mondtam hogy azért kell nekem a párkapcsolatom mert a szerelmem biztonságérzetet ad. Erre mondta nekem pszichiáter hogy függök a szerelmemtől, olyan vagyok mint egy kisgyermek úgy kötődök, kapaszkodok máshoz. Erre mondta még hogy a biztonságérzetet magamban kell megtalálnom.


Most az a kérdésem hogy ez normális? Bennetek megvan a belső biztonság és mire milyen bajra utal az hogy bennem nincs??



#tapadás #csüngés #biztonságérzet hiánya
2014. nov. 2. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez ennél sokkal bonyolultabb téma és inkább a pszichiátereddel kellene megbeszélned. Innen nem tudhatjuk, hogy mi ennek az oka, de nem te vagy az egyetlen ragaszkodó ember a világon.
2014. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mi a t--ökömért válaszoltál utolsó??!! Ez az oldal arra van hogy olyan kérdéseket tegyen fel az ember amit máshol nem mer vagy nem akar!! Nekem a pszichiáterem nem mondja meg feketén-fehéren milyen betegség miatt van ez csak terel!!! Más pszichiáter is ilyen. Azért kérdezlek titeket!!!
2014. nov. 2. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem utal semmi bajra és ahogy elnézem senki más nem fog foglalkozni a piszlicsáré problémáddal a biztonságérzetedre vonatkozóan, csak én, bár azt sem értem, hogy én miért. Keress másik pszichiátert ha nem érzed megfelelőnek. Mindenesetre ez nem betegség, ezért nem mondott rá semmit, ez csak egy személyiségjegy semmi több, ráadásul nagyon sok ember ilyen, ők sem betegek.
2014. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!