Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai stressz ellen mit...

Iskolai stressz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mindig is kicsit túlizgultam az iskolai dolgokat, de az utóbbi időben már nagyon elfajult a helyzet. Eddig csak doga előtt izgultam, most meg már minden nap gyomorideggel megyek suliba. Ha meg dogát írunk vagy felelünk, előtte nem tudok aludni. Pedig a jegyeim nem rosszak, de akkor sem tudok megnyugodni. Egész nap tanulok, nincs is másra időm. Sportolni nem szeretek. Nincs valakinek valami bevált módszere, mivel lehet ezt csökkenteni?
2014. nov. 2. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, van valami okod rá hogy stresszes legyél? Ha nincs, akkor minek idegeskedni? Esetleg piszkálnak, bántanak az osztálytársaid?
2014. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sosem érzem biztosnak a tudásom. Ha három délutánt végigtanultam dolgozat előtt, akkor is úgy érzem, hogy nem tudok semmit, mert rosszul tanultam vagy kihagytam valamit. Meg úgy általában attól félek, hogy ma biztos én fogok felelni és rossz jegyet kapok. Nem bánt senki, inkább pont az a jó, hogy jókat lehet velük nevetni, különben tényleg kikészülnék.
2014. nov. 2. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a tanulási módszereden kéne változtatni.
2014. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Áh, ismerős. Dettó ugyanez voltam/vagyok.

Lazítógyakorlatok segítenek, magnézium, citromfűtea, a gondolat ereje is sokra képes.

Egyébként bennem az változtatta meg a dolgot, mikor életveszélyben feküdtem egy hétig az intenzíven. Azóta ezek a huszadrangú dolgok nem tudnak lázba hozni...

2014. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!