Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni ez ellen a...

Mit tudnék tenni ez ellen a szorongás ellen? Félek emberek elé kiállni, nem szeretem ha rám figyelnek, ha felolvasok valamit már az is teljesen stresszes számomra.

Figyelt kérdés

Ha egy hosszabb szöveget kell felolvasnom, elcsuklik a hangom, nagyon hevesen ver a szívem és tényleg nagyon kikészülök. Remeg a lábam ha ki kell állni több ember elé és be kell mutatni valamit.

Tudom, hogy ez nem normális. Mit tehetnék ellene?



2014. nov. 2. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Férfi vagy Nő vagy?Mennyi idős?Hol laksz?
2014. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17/l
2014. nov. 2. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvass a pozitív gondolkodásról, a sikerről, a nyilvános beszédről könyveket!
2014. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ezt szociális szorongásnak hívják.Mindenképpen pszichológus.
2014. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló megjegyzéséhez csak annyit fűznék hozzá, hogy lehet, hogy tud segíteni az a pszichológus, de amit a kérdező leírt egy(sajnos)mindennapi probléma. Sokan küzdenek vele, és ez nagyon elgondolkodtató. Én biztos, hogy ajánlanám a "szembemenés elvét", miszerint lépj bele a helyzetbe, amitől félsz. Igen, tudom, hogy most a víz is levert, de ha elég bátor Vagy ezt megtenni az érzéseid ellenére, akkor idővel egyre természetesebb lesz, majd szépen elsimul, elmúlik. a Másik, amin elgondolkodhatnál: volt-e bármilyen emléked,ahol megszégyenítettek, több ember előtt zavarba hoztak, vagy csupán nem ismertek el? Ha nem is emlékszel rá, persze még hathat Rád. Amit én tennék(hasonló dolgokkal küzdöttem, és olykor most is meg kell erősítenem magam, hogy higgyek magamban): először is tudatosítom magamban, hogy ÉRTÉKES VAGYOK. Hogy szeretem magam, annak ellenére, ha esetleg eddigi életemben, bármilyen formában azt tapasztaltam, hogy nem vagyok szeretetre méltó. És csinálnám. Könyvajánló: Tudatalattid csodálatos hatalma : [link] Emil Coué könyvek, önbizalom könyvek.
2014. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értékeld Magad. Ugye milyen közhelynek hangzik? Pedig ebben van MINDEN válasz.
2014. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!