Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen teát, gyógyszert...

Milyen teát, gyógyszert ajánlatok stressz ellen?

Figyelt kérdés
2 hét múlva záróvizsgázom. Március közepe óta készülök, a tételek több mint kétharmadát át is vettem, de nagyon ideges vagyok. Nem tudok aludni, csak forgolódom,éjjel is a tételek kavarognak a fejemben. Van olyan, hogy reggelig nem tudok elaludni. Soha nem szedtem semmilyen nyugtatót, ezért nem értek az ilyenekhez és kérem a segítségeteket :). Köszönöm. 24/f
2014. máj. 31. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Orbáncfű, citromfű, levendulavirág, komló, macskagyökér, galagonyavirág, ezek tetszőleges keverékéből készült gyári vagy házi készítmények, ezek szorongásoldó, nyugtató hatásúak, csodát azért ne várj tőlük ha nagyon majrés vagy. A sima teáknál hosszabb ideig kell forrázni / áztatni őket.


Macskagyökeret valeriána néven drazsé formában is kaphatsz vénymentesen patikából, enyhébb alvászavarokra ajánlott.


Ha nem válik be egyik se, akkor körzeti orvostól kérhetsz segítséget, jó eséllyel felír egy 0,25-ös frontint (szorongáscsökkentő). Változó ezt kinek mennyire tolerálja a szervezete, van aki fél szemtől becsicsikál, van, aki négyet is bekajál és be se bódul, de nyilván a legkisebb dózist (alvás előtt egy felet) próbáld. A gyógynövényeknél mindenképpen erősebb hatású, viszont tényleg csak végső esetben ajánlom.

2014. máj. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

... Előző vagyok... jaigen, a koffeinfogyasztást inkább mellőzd, mert ugyan tanulásnál jók lehetnek a serkentők, de elalvásnál okozhatnak zavarokat. Vannak, akik alkohollal kúrálják az álmatlanságot, ezt szintén nem javaslom. Egy jó relaxáló fürdő alvás előtt még segíthet, illetve alvás előtt valami pihentető és nem tanulással kapcsolatos kellemes, monoton tevékenység ami eltereli a figyelmed.


- Egy a kelleténél sajnos jóval tapasztaltabb, krónikus alvászavaros.

2014. máj. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én macskagyökér teát szoktam minden nap nyomatni. Mondjuk nem túl finom, de tablettaként is vehetsz gyógyszertárban, ha úgy jobban tetszik. Amióta iszom, sokkal jobban alszok.
2014. máj. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a frontint nem javaslom, először mindenképp próbáld ki a vény nélküli dolgokat. Én mondjuk próbáltam azt is, de semmi hatása nem volt rám, viszont függőséget okoz. :/
2014. máj. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A citromfű tea nagyon finom és érezhető a nyugtató hatása. Én ezt ajánlom. De hasznos lehetnek a valeriana cseppek is - ez inkább altató.
2014. máj. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
keserű gyökér ( polygonum-multiflorum) He Shou Wu kínaiul.
2014. máj. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az első jókat ír

vannak macskagyökér-komló kapszulák is, illetve az alkoholmentes világos sörökbe komlót raknak.


viszont ezek mellé ajánlom a meditációt, pl légzés és izomlazító gyakorlatokkal.


a koffein alvászaart és sok mást is okoz, illetve az alkohol is valóban káros, zek mellé még nem ajánlom a cukrot sem, mert sokan a teljesítőképesség javítására használják, ráerősíthet ezekre a tünetekre, akár izomgörcsöt is okozhat.


ajánlom mellé a b komplex, magnézium, kálcium és kálium pótlását.


a teáknál hatásosabb a tabletta. a legerősebb a macskagyökér, utána az orbáncfű, komló aztán citromfű.


a nyugtató szorongásoldó orvosi szereket én sem ajánlom, függőséget okoznak. ellenben az orbáncfű bizonyítottan nem okoz függőséget.

2014. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!