Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet-e olyan, hogy fájdalm...

Létezhet-e olyan, hogy fájdalmat hallucináltam?

Figyelt kérdés

Arra keltem fel másfél-két óra alvás után, hogy elviselhetetlenül (bele könnyeztem, annyira) fáj egy olyan fogam, amire soha semmilyen panaszom nem volt, és mivel mű, ezért valószínűtlen, h legyen is. Mire teljesen "magamhoz tértem", a fájdalom teljesen megszűnt, nyomtalanul eltűnt, pedig kb úgy fájt, mintha baltával kiütötték volna... A ma esti elalvásom két különlegessége, hogy elalvás elősegítéséhez xanaxot vettem be (nagyon ritkán, mikor nehéz elaludnom, feszültség, stressz miatt szoktam ilyet tenni, tehát jellemzően nagyon ritka az ilyen), valamint elalvást közvetlen megelőzően sokat olvastam különböző hallucinogén szerekről, azok élménybeszámolóiról, noha sohasem próbáltam ilyen szereket. Elalvás környékén is az olvasottakon járt a fejem...


Ezek a dolgok hülyén sikerült kombinációja okozhatta azt, hogy borzasztóerős, de valóságban nem létező fájdalmat érezzek? Úgy hallottam, hogy amputált végtagok is szoktak néha fájni, mivel ez a fog nekem gyerekkori baleset miatt totál halott, és pótolt darab, ezért lehet akár itt is ilyenről szó? Nem tudom hová tenni az amúgy kellemetlen élményt, mert a fájdalom kívül rendkívül zavartan is keltem.



2014. nov. 4. 03:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyugtató mellékhatása lehet. Gondolom fel sem ébredtél még teljesen és ilyen félálomban az elalvás előtt olvasottak is kavarogtak benned. Nem paráznám túl a helyedben, nyugi. :)
2014. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"gyerekkori balesett miatt totál halott" valószínű, hogy ez jött most vissza a felszínre. Nem ismerlek, de szerintem az a baleset elég nagy traumát okozhatott amit nem dolgoztál fel 100%-osan. Nehéz ezekkel a dolgokkal mit kezdeni, annyit tudnék tanácsolni, hogy ne mint "hülyén sikerült dolog" gondolj erre, hanem mint egy nehézslgre, ami bármilyen okból is, de jelen van/volt. Fogadd el, hogy néha fáj.
2014. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) Sajnos én magam is könnyen félrevezettem magam (és így titeket is). Kiderült, hogy a fogfájásom sajnos nem hallucináció eredménye, hanem tényleges jelenség. Vízszintes testhelyzetben néhány perc alatt vissza tért a fájdalom, felülve azonban gyorsan enyhült, majd elmúlt... Ezt úgy oldottam meg, hogy ülve-félig ülve aludtam, ez még néhány órára elég volt, majd végül annyira fájt a fogam, hogy semmilyen testhelyzetben nem tudtam elviselni... Bár vannak rossz fogaim, ezzel a fogammal még sose szenvedtem, szokásos ibuprofën-el kezeltem magam, de mint erdőtűz ellen a vizipisztoly (a hátsó fogam fájásánál igen hatékony)... Sajnos reggel 6 óráig agonizáltam, míg végül meguntam, hogy képtelen vagyok aludni, és úgy fáj, hogy majd beszarok... Ilyen esetre évekkel ezelőtt félre tettem magamnak egy levél Contramalt... Bevettem, fél óra múlva ollóval elvágták a fájdalmat, de még az emlékét is szinte, és kialudtam az egészet... Ma napközben egyszer enyhén fájdogált, mostmár az sem.. Szóval fura élmény volt.
2014. nov. 4. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Haha, érdekes. :D

Minden jót neked!

2014. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt pár napja! Élettelen, pótolt fogam ELVISELHETETLENÜL fájt éjszaka, de úgy, hogy a könnyem folyt, és egész éjszaka csak vergődtem. Vettem be Cataflamot, nem hatott. És nekem is csak vízszintes helyzetben, mert reggel, mikor felkeltem, mintha elvágták volna! Én a Fogak, szájápolás kategóriában tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést, de senki nem tudta megmagyarázni...érdekes...:D :/
2014. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5-ös, ugyanez volt velem is.. Lehet elő fordulhat ilyen, azért mégiscsak egy élettelen tárgy csak a szervezet számára, mégha nem is testidegen.. Lehet ehhez van köze, és bizonyos hatásokra a szervezetnek nem tetszik.. Persze ez találgatás.. Nálam azóta nem jelentkezett, viszont én erősebbet vettem be mint a cataflam :D
2014. nov. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!