Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért fordult el tőlem mindenk...

Miért fordult el tőlem mindenki az öngyilkossági kisérletem után? Azt mondják gyáva vagyok, meg önző mert elfutok a problémáim elől és nem gondolok arra hogy másoknak mennyi fájdalmat okoztam ezzel.

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 19:07
 1/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi megoldhatatlan dolog az életemben, minden sikerül ha harcolok érte, nem ezért tettem, nem is azért mert nem gondoltam arra hogy másoknak fájdalmat okozok. Egyszerűen ezt tartottam helyesnek, de mindenki őrültnek tart, bánom hogy nem sikerült, ha valakinek lelkiismeret furdalást okozna a halálom annak nem tiszta a lelkiismerete, azt meg már magának kell tisztáznia. Lehet aki bántott annak bűntudata lesz ha meghalok, de hát akkor minek a francnak bántott?! Amíg éltem észre sem vettek aztán ha nem vagyok akkor meg hirtelen én kellek mindenkink, fene sem érti az embereket.

Valaki bánt, aztán amikor meghallja hogy mit tettem odajön és bocsánatot kér és hirtelen kedves lesz velem, mi a franctól fél? hogy meghalok és kísérteni fogom mert ő miatta is tettem meg? idióták az emberek. Hirtelen még a bunkó sofőr is kedves lesz velem.

2014. jún. 13. 19:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad a saját kérdésedet.

Egyébként meg ijesztő, és az emberek félnek az ijesztő/ismeretlen dolgoktól. Párkapcsolat szempontjából még rosszabb, mert ki szeretne egy időzített bombával együtt élni? Ami bármikor felrobbanhat... Inkább tedd rendbe az életedet. :)

2014. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert eddig azért nem foglalkoztak veled, mert hárították a problémáidat, mostantól meg azért nem foglalkoznak veled, mert öngyilkossági kísérleted volt. Ezt úgy hívják, hogy hárítás.

A helyzet az, hogy az ember körülményei nem mindig változtathatók meg, a pszichés hozzáállása viszont mindig.

Olvasd el Frankl: ...mégis mondj igent az életre.

Kérj segítséget akár szakembertől, akarj megváltozni, tanulj meg szeretni és keress olyanokat akik viszontszeretnek. :)

2014. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság egy kétségbeesett segélykiáltás. Tehát bajban voltál, megtetted. Ha valaki egyszer már meg merte tenni, megteheti másodjára, harmadjára is.. És így élni azért lássuk be - borzasztó érzés lehet.
2014. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most akkor hirtelen mindenki kedves vagy mindenki elfordul? Nem ertem.


Azert kovetted el, mert valaki megbantott?

Uristen, eleg gyenge idegeid lehetnek:(


Felre ne erts, nem bantani akarlak, elhiszem, hogy a problema szamodra nagyon is sulyos es fajdalmas.


Amikor terminal betegek, akiknek semmi kilatas a normalis/egeszseges eletre, amikor fiatalon gang altal megeroszakolt, fogsagban tartott, folyamatos kinzasnak kitett valaki a sajat eletet veszi, azt meg ugy ahogy megertem, mert tudom, hogy a testi fajdalom lehet olyan eros, amit az agy mar nem bir elviselni, nem bir feldolgozni.... veled is valami hasonlo borzaszto dolog tortent?


Vagy csak szakitott veled a szerelmed?

2014. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kettő egyszerre, elfordulnak de olyan nyájasan kedvsek is lesznek.
2014. jún. 13. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem fogok sohase öngyilkosság kísérlettel vacakolni. Ha rászánom magam egyszer, akkor öngyilkos leszek.
2014. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is kisérletnek indult de nem olyan könnyű meghalni, nehéz elpusztítani magad akármennyire is törékeny a testünk.
2014. jún. 14. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Akik nem mentek végig depresszión, azok nem értik. Meg meg is ijednek tőle, hogy egy fiatal (mert feltételezem, hogy az vagy)olyan messzire képes elmenni, mint az öngyilkosság. Főleg, ha látszólag "mindene megvan". Nem tudják, hogyan kéne viselkedniük veled ezután. És talán nem is tudják, hogy a szemrehányásukkal csak még több fájdalmat okoznak, de saját magukon próbálnak könnyíteni vele, mert alighanem bűntudatuk van, amiért nem voltak képesek megelőzni a tettedet.
2014. jún. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!