Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért esik nehezemre mások...

Miért esik nehezemre mások szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Beszélgetésnél nehezemre esik mások szemébe nézni,mert kellemetlenül érzem magam miatta.Nincs semmi titkom vagy szégyellnivalóm,ami miatt kerülnöm kéne a szemkontaktust,de valamiért nem megy.

Kellemetlen érzés "tör rám" ilyenkor,és mindig félre nézek időnként,vagy máshova nézek(hosszabb távon),hogy elkerüljem a szemkontaktust(Pl ha ülök,akkor magam elé,vagy a beszélgetőpartnerem pólóját,vállát stb)

Olyan gondolatom van,hogy ez amiatt lehet,mert nem vagyok megelégedve magammal,és zavar,hogy látnak az emberek...Az utcán is inkább a földre nézek,minthogy mások arcára/szemébe.


Milyen mélyebb oka lehet ennek?


2014. nov. 5. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezzel énis így vagyok. Nekem vannak problémáim sajnos, pánikbeteg vagyok és 1 éve skizofréniát állapitottak meg de ebböl gyógyszer nélkül sikerükt kigyógyulnom látszólag. Nem tudom mi lehet az oka de énvelem is így van sajnos. Cikinek érzem ha valaki szemébe nézek ez van.


23n

2014. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 manó1235 ***** válasza:
Önbizalom hiány. Én is ilyen voltam aztán tudatosan csak azért is mások szemébe néztem, és kezdtem megszokni, de van hogy a mai napig van hogy azon kapom magam hogy nem is nézek a másik szemébe.
2014. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam kerülni a szemkontaktust, amikor nem akarom kimutatni hogy hülyének nézem őket. Például amikor nagyképű és önmagukat felsőbbrendűnek tekintett emberekkel vagyok, mégsem mondhatom a szemükbe hogy mire nagyképűek, talán a minimálbérükre vagy a negatív IQ-teszt eredményükre.
2014. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszi a válaszokat!

Az utóbbi kb 2 évbe próbáltam meg azt,hogy "csakazért is" a szemébe nézek az illetőnek,de hosszútávon nem mindig sikerül,mert nehezemre esik....Közbe folyamatosan gondolok arra,hogy el kéne már néznem,de nem lenne szabad.

2014. nov. 5. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is nehezemre esik.

én egy kicsit máshova nézek, kb. az orrnyeregre, és nem szokták észrevenni, hogy nem nézek a szemükbe.

azt olvastam, hogy az aspergeresek pl. nem tudnak a másik szemébe nézni. de más oka is lehet. szerintem én pl. nem vagyok aspergeres, bár egy-két dolog rámillik, de közel sem minden. szóval én nem tudom, nálam mi okozza. de emiatt valóban vannak nehézségeim, pl. párkapcsolati téren, ugyanis nem tudok flörtölni, ahhoz kell a szemkontaktus.

2014. nov. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ahogy már írták az önbizalom hiánya. Magyarországon szeretik azokat akik hasonlóan éreznek. Legalább is a főnökök. Könnyebben irányíthatják őket.

Nem vagy kevesebb mint más de ez alatt ne azt értsd hogy jobban tudsz mindent másoknál mostantól. Tudom nem érzel így viszont van amiben van elegendő tapasztalatod, gondolom sokkal több mint számtalan más embernek. Merj gondolkodni, változtatni és tervezni. Ne fél kipróbálni új, értelmes dolgokat, ötleteket. Mint gondolom tudod sokan szinte 0 IQ-val úgy lépnek fel mintha tegnap kapták vona a mindentudás Nobel-díját.

2014. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!