Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés az öngyilkosság...

Milyen érzés az öngyilkosság előtti pillanatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egyre több öngyilkosság történik. Hiába ateista valaki, félhet attól, hogy mi lesz, ha meghal. Vége az itteni életének. Végleg. És... Hogy lehet megtenni? Milyen nagy lelki erő kell hozzá? Szörnyű érzés lehet! :(

2014. nov. 7. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki már megtette az nem fog tudni beszámolni róla. Gondolom nagy lelki fájdalom, kiábrándultság, reményvesztettség kell ahhoz, hogy valaki megtegye. Vagy teljesen őrültnek kell lenni, nem tudom. Nem hiszem, hogy lelki erő kell hozzá, inkább teljes kiábrándultság mindenből, szerintem.
2014. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, de nem tisztán szörnyű érzés.

Ha meghal egy szeretted az szörnyű, aki átélt ilyet tudja. Az borzalmas.

De öngyilkosság előtt, van egy jó érzés is. Persze borzalmas, de ott van az is, hogy vége. Megszabadulsz mindentől.

Ateista vagyok és soha nem gondoltam rá, hogy utána mi lesz, mi van odaát. Mindegy.


Azt mondják a gyávák tesznek ilyet, de ez hülyeség, meg beszűkült tudatállapot. Ez sem igaz.

Hatalmas erő kell hozzá és egy nagyon tiszta elmeállapot áll be, akkor amikor felkötöd a kötelet és hurkot csinálsz rá.

Minden sokkal egyszerűbb lesz, megszűnnek az absztrakciók.

2014. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én csak nagyon közel voltam hozzá, nem hajtottam végre. Nagyon nagy megnyugvást éreztem, hogy végre vége lehet. Nem gondoltam már senkire, hogy kiket hagyok itt, mekkora fájdalmat okozok nekik. Már nem érdekelt senki sem. Nyugodt voltam, minden tiszta volt.

Szerintem az öngyilkosság előtti közvetlen pillanatok nem olyan rosszak, sokkal rosszabb eljutni odáig. Na az szörnyű tud lenni, elég sok fájdalom kell ahhoz, hogy valaki meg akarjon halni.

2014. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eljutni oda szörnyű, de közvetlen előtte megvilágosodsz szinte.

Második vagyok, pár éve volt egy sikertelen kísérletem.

2014. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos en mar akartam ongyilkos lenni... de rettegtem h vege... (amint latod nem tettem meg) elosszor mint ahogy mondjak el torik az a bizonyos pohar kapsz egy loketet amire ugy ki akadsz h meg szunik a kul vilaggal minden kapcsolatod egy kis idore. Aztan el kezdesz boldog lenni h vegre meg talaltad a ,,ki utat" de eszedbe jut h nincs vissza ut rettegsz. Egyetlen egy hangra van szugseged aki vissza tud hivni. De enek a hangnak is a megfelelo szavakat kell mondani...
2014. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Én sose kisérleteztem, nem is fogok, ha egyszer eljutok oda akkor emgteszem és kész. És ahhoz úgy gondolom az én életemben két dolognak kell lennie, hogypát intsek. Egyik az, ha áttétes daganatom lesz, mert abból nem lehet meggyógyulni és iszonyatos a leépülés, a fájdalom ami ezzel jár. A másik meg ha nem lesz miből élni és nem lesz ahol dolgozzak, ha nem vesznek fel vész helyzetbe se sehová, amiből meg tudjak élni és nem egy hajlétlan szinten. Hajléktalanságig soha nem fogok eljutni, mert az a másik indok, hogy megtegyem, semmi más dolog nincs, ami miatt lelépnék! Nem értem sokan hogy tudnak ennyit szenvedni. Sznevednek ha valaki ott hagyja őket. Tudok olyanról, aki 18 évesen képes volt egy liba miatt felekasztani magát. 16 éves volt alány, lehet éretlen is volt még egy kapcsolathoz és ezért szakított, vagy nem is szerette igazán a srácot. Tök mindegy de szánalmas. Mert ha ott hagynak akkor mi van? Legalább tudod, hogy nem szeret még mindig jobb, mint kihasználjon és közben megcsaljon. Meg sorolhatnám mi minden miatt nyavajognak, a bolhából elefántot csinálnak, miközben észre sem veszik milyen kiváltságos helyzetben vannak, ilyen is nagyon sok van. Szóval szerintem nem kell ilyen marhaságokon agyalni, hogy mit érez egy öngyilkosjelölt a tett előtt, meg hogy kell megtenni, hanem azon mi a s.zart kezdjen az ember magával, hogy jobb legyen. Addig jó, amíg nem tudod a választ, mert ha már fogod tudni, akkor leszel igazán nagy bajban, vagy már nem leszel az élők sorában.
2014. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt kárt teszel magadban, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred Telekom és T-mobile hálózatból hétfőtől szombatig 9-21 óra között.
2014. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nincs szükségem rá!

Nekem nincs, ettől függetlenül, másnak lehet. Én nem állok öngyilkosság előtt, csak szimplán érdekelt, hogy mi játszódhat le az "eset" előtt az emberek fejében.

2014. nov. 8. 20:01
 9/11 anonim válasza:
Éppen próbálom tárgyilagos megvilágításban megírni saját történetem, kutatási céllal. Ha elküldöd az elérhetőséged privát üzenetben, akkor küldök egy példányt, amint elkészül. Poe Edgar "perverzió démona" c írására támaszkodok, előzményként talán neked is hasznos, bár az inkább csak az irracionális öngyilkosságot segíthet megérteni.
2014. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
49%

Sajnos igen, reális a leírás, hogy az utolsó pillanat előtt minden tisztának tűnik, megszűnnek a kétségek, a sajnálkozás, világos lesz az egész... De ez éppenhogy az a bizonyos beszűkült tudatállapot. Annyira beszűkül a valóságérzet, hogy nem létezik más fontos szempont, mint a megszabadulás, menekülés - ezt egy racionális elme természetesen átfordítja bátorsággá, letisztulássá, hogy meggyőzze magát.

De ez csak addig tart valószínűleg, amíg át nem lépjük azt a határt. A halál, a vég határát. Akik a szinte lehetetlen helyzetből élve kerültek ki a kísérlet után, azok tulajdonképpen mind arról számoltak be, hogy abban a pillanatban megbánták, ahogy visszafordíthatatlanná vált. Persze akik nem élték túl, azoktól nincs információ.

Az öngyilkosság nem old meg semmit, legfeljebb áthárítja másra a nehézségeket. Mielőtt megtennéd, adj egy utolsó esélyt magadnak, az életednek.

Éjjel nappal, mindenhonnan, ingyenesen hívható a 116-123, fiataloknak a 116-111.

2014. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!