Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon normális, hogy így érzek?

Vajon normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem, hogy még csak 20 éves vagyok, de kb mióta az eszemet tudom mindig csak nosztalgiázok magamban. Tudom picit furcsának tűnik, de próbálom ezt leírni, hogy nálam ez mit jelent. Szóval annak idején mikor befejeztem az általános iskola alsó évfolyamait nagyon szomorú voltam, hiányzott az alsós tanárnőm, meg kezdtem a gyermekkorból kvázi kinőni. Aztán hamar megszerettem a felsős létet az általános suliban, imádtam a tanáraimat, meg ők is engem. Aztán jött a váltás, a gimnázium. Komolyan titokban sokszor sírtam a váltás nyarán, hogy nekem el kell hagynom az általános sulit. 4 évig míg gimibe jártam minden reggel el kellett mennem az általános előtt és mindig összeszorult a szívem, hogy oda én már nem mehetek többé. És minduntalan a régi iskolás emlékek jártak és ma is járnak a fejemben. A gimnáziumot nem szerettem annyira, bár ott is elég jó tanuló voltam, de a tanáraimmal nem sikerült olyan kapcsolatban lennem, mint régen. Bár az utolsó évre már volt amelyikkel jóban lettünk. Most már egyetemre járok és valahogy úgy érzem, hogy valami hiányzik. Egyszerűen nehéz elfogadnom most már azt is, hogy a gimnáziumomba sem kell visszamennem többé. Tehát nekem ezt jelenti a múltbéli dolgok nehéz feldolgozása, ha csak az iskolát nézzük. De folyton csak a múlt jár a fejemben, a kisgyermekkorom, a nagyszüleim, akik nagy része sajnos már nem él. Kicsit úgy érzem, hogy én a múltban élek, és ez kicsit kihat a mostani kapcsolataimra is. Mivel sokat rágódom a múlton, ezért sokszor felrovom néhány barátomnak a régi sérelmeket, amikre ők már talán nem is emlékeznek. Nekem az az érzésem, hogy ez egy kissé már kezd beteges lenni. Egyszerűen nem tudok elszakadni a múlttól és ezért nem tudom a jelent megélni tisztán. Miközben folyton a jövőmön aggódok. Nem tudom eldönteni, hogy ez normális-e vagy sem. Aki elolvassa az írja le legyen szíves a véleményét, mert kíváncsi vagyok. Köszönöm előre is.

20/F



2014. nov. 8. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom, nehezen dolgozod fel, hogy múlik az idő, nagyon tudsz ragaszkodni emberekhez/helyekhez/szokásokhoz. Nem mondanám, hogy ez mindennapi, túlzottan a múltban élsz, de próbálj meg a jeleneddel foglalkozni, a jövődet tervezni, ne nosztalgiázz ennyit, foglald el magad valamivel :)
2014. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én igyekszem, de még munkát is úgy választottam, hogy a múlthoz legyen köze, konkrétan történelem tanár leszek :D Na de majd valahogy próbálok ezen változtatni.
2014. nov. 9. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!