Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek pszichiátriára...

Ha elmegyek pszichiátriára kell hozzá szülő 16 évesen?

Figyelt kérdés
Vannak depressziós problémáim és szeretnék szakembertől segítséget, gógyszert kérni, de nem szeretném szüleimet beavatni. Kellenek ők is hozzá, vagy elmehetek egyedül?
2014. nov. 8. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

16 évesen mindenkinek vannak ilyenjei, emiatt ne tétesd magad tönkre dilibogyóval. Rászoksz, aztán ott el is vágtad az életedet, meg egy életre meg leszel bélyegezve.

Nem kellenek amúgy, a háziorvos ad beutalót. De mondom, nem érdemes.

2014. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem pszichiáter mondta, hogy 16 felett ha az az akaratod, rendelkezhetsz úgy, hogy nem szólhatnak a szüleidnek. Elég idős vagy már ahhoz, hogy kösse őket az orvosi titoktartás. Csak ezt lehetőleg szögezd is le egyértelműen, akár rögzítsétek írásosan, hogy nem adod az engedélyed. Utóbbi neked és a dokinak is hasznos lehet.

Egyébként bármennyire rosszul vagy, azért óvatosan a gyógyszerekkel. A legtöbb doki ilyen fiatal korban nem akar majd leszedálni, nyugtatókkal tömni, max ha mindenképp szükséges. Én is fiatalon mentem és nekem első körben nem is adtak gyógyszert a korom miatt, csak terápiát. Pedig eléggé ki voltam készülve és emiatt később antidepresszánst is kaptam.

Nagyon bátor vagy, ha egyedül végig csinálod, sok sikert hozzá!

2014. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Depresszio kezeleseben fontos szerepe van a csalad tamogatasanak. A gyogyszert alapbol en sem ajanlanam, de persze ezt majd a terapeuta eldonti.

Szerintem mond el nekik nyugodtan, tamogatni fognak.

2014. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Atya ég! Minek akarsz gyógyszert szedni depresszióra? És ha nem is kell rá bogyó? Miért nem mész el pszichológushoz? Ő nem ad gyógyszert és meg tudja állapítani, mennyire komolya bajod. Gondold át mit csinálsz, mert az első hozzászólónak nagyon igaza van! Ha nem muszáj ne bogyózz, azzal nem oldasz meg semmit, csak még nagyobb gödröt ásol magadnak! 33 vagyok, nekem is vannak problémáim épp elég és nem szedek semmi gyógyszert!!!
2014. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!