Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó,hogy van a nagyanyám (77 éves),aki minden nap azt mondogatja,hogy ő meg akar halni, és öngyilkos lesz.. leszúrja magát vagy összevagdossa az ereit,felakasztja magát,ilyesmiket mond mindig.. már idegileg kikészültem ettől, és szeretnék segítséget kérni, de nem tudom,hogy merre induljak el. Hova fordulhatnék ahol tudnának segíteni? Esetleg először háziorvoshoz menjek, és majd ő elküldi a nagyanyámat tovább? Kérem aki tud segítsen,mert már nem bírom.. köszönöm szépen előre is!

2014. nov. 9. 21:58
 1/5 Miró Kiss Ida válasza:

A családorvos, vagy háziorvos küldi tovább pszichiátriai kezelésre (ha hajlandó elmenni). Van-e olyan ember a környezetében, akire hallgat? Jár-e templomba? A papok, lelkészek ki vannak képezve arra, hogy ilyen esetben segítsenek. Vannak lelkisegély hívószámok is, ahol kiképzett önkéntesekkel lehet beszélni. Javaslom, hogy te hívd fel valamelyiket, ők tudnak legjobban tanácsot adni.


[link]


Az öngyilkossági szándék sokszor segélykiáltás - azt jelenthetik, hogy több figyelemre, szeretetre van szüksége az egyénnek.

2014. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a válaszodat. Sajnos nem tud menni így templomba se jár. Rám szokott hallgatni,de amikor úgymond bekattan,és elkezd fenyegetőzni,hogy megöli magát akkor senkire sem hallgat, és nem lehet leállítani.Elmegyek a háziorvoshoz,és megpróbálok tőle segítséget kérni,mert ez a helyzet tovább nem mehet, így is régóta (kb 1 éve) megy.
2014. nov. 9. 23:37
 3/5 Miró Kiss Ida válasza:
Sajnos, az életkor előrehaladtával olyan agyi elváltozások jöhetnek létre, amelyek erősen hatnak a viselkedésre. Gyógyszeresen lehet ezeket befolyásolni, a kérdés, hogy elfogadna-e gyógyszert a háziorvostól, például "stressz"-re. Nehéz így az élet, sajnálom őt is, meg a családot is. Fontos, hogy ne okozzon bennetek bűntudatot az, hogy nem lehet teljesen megoldani a helyzetet. A segítő családtagoknál nagy veszély a kiégés, kiborulás, sokszor ők maguk is megbetegszenek a stressztől. Ezt jó volna elkerülni.
2014. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, szegény nagymamádnak tényleg kéne gyógyszer, nem lehet könnyű neked/nektek sem. Az én nagyim is ilyen volt, sajnos már nem él (betegségben hunyt el, nem önmagát ölte meg). Neki is voltak ilyen kibukásai, de sosem ment el tettlegességig. Egyébként, akinek nincs és sosem volt ilyesmi hajlama, az nem fogja megtenni, csak el van keseredve valami miatt és ezért fenyegetőzik, tudom milyen érzés, mert én is sokszor attól féltem, mi lesz ha reggelre meghal, vagy ha mégis megteszi. :/ Figyeljetek rá és sok erőt, kitartást kívánok!
2014. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Adj a mamának egy lelkisegély telefonszámot, a 116-123 éjjel-nappal elérhető mobilról is, vezetékes számról is. Van kifejezetten időseknek való telefonszolgálat a Dél-Után: [link]
2014. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!