Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki ugyanezt átélte vagy...

Aki ugyanezt átélte vagy hasonló problémája van az segítsen?!

Figyelt kérdés

Hali!

Depressziós vagyok már régóta . de körülbelül másfél éve kezdett előjönni.

Nem értem már miért csinálom magammal azt ,hogy elmegyek futni,focizni elzsibbad a lábam,számitógépen csinálok valamit elzsibbad a kezem,tanulok megfájdul a fejem,ha elmegyek itthonról és tudom hogy nem tudok wc közelébe jutni mindig rám tör a wc-re mehetnék. Mindig az a testrészem kezd fájni amire szükségem lenne ha nem találok megoldást inkább megölöm magam minthogy igy éljek tovább.

19 f



2014. nov. 13. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 15 éves vagyok(lány).2011be kezdődött nálam minden.Rosszullétek.Nagyon erős hányinger érzet,hasfájás,remegés,szédülés,zavartság,meleg és hideg érzet..Pszichológus lett belőle.Miután elmentem hozzá minden szép és jó volt. Egy darabig. 2012 év vége fele megint elkezdődött,és szintén ugyan az lett belőle.Elmentem megint a pszichológus nőhöz.Utána megint jó volt egy jó darabig. De most 2014 augusztusba megint el kellett mennem hozzá,hisz egész nyáron itthon voltam,rosszullétekkel.De ezután már nem hatott. Mai napig ugyan úgy rosszul vagyok. Ezek szerint ez már velem fog maradni ?! Úgy érzem igen. Sajnos ez idők alatt néhány heget a karomon ,beszereztem'..Amire nem vagyok büszke,de amiken én átmegyek ilyen fiatalon,kész katasztrófa.Hidd el,nekem is a halál lenne/lett volna a leges legkönnyebb megoldás,de nem szeretnék menekülni. Inkább szembe nézek mindennel,amivel csak lehet. Próbálom legyőzni,megmutatni,hogy engem sokkal erősebb fából faragtak,mint hinnék. Szóval azt ajánlom neked,tarts ki.Egyszer úgyis ráhagyja,beletörődsz,hozzászoksz.

Nem tudom segítettem-e ezzel,hogy leírtam az én szenvedésem,de remélem Neked is sikerül! Kitartás!

2014. nov. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak üzennék: Ezek mind az izgulás tünetei. Ilyen fiatalon valószínűleg azért van ilyen problémád, mert a családi háttér. Nem, feltétlen az hogy rossz, hanem inkább meg akarsz felelni, vagyis úgy érzed, hogy meg kell felelned.
2014. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Valóban így van,elég sok mindent elvárnak tőlem,még olyat is amire képtelen vagyok. Tudtam,hogy a stressz és az izgulás tünetei is ezek,de úgy voltam vele,hogy ez biztos más,ha ennyiszer előjön.Pedig iszonyúan izgulós fajta vagyok.

2014. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek pedig: Megölnöd nem kell magad. Gondolj arra, hogy legalább életed van. Gondolj azokra akik 2 naponta dialízisre járnak mert nem jó a veséjük és ott állnak a halál kapuja előtt. Ha ilyened lenne azt kívánnád inkább pánik beteg lennél, mert az még beszélgetésekkel is legyőzhető. Azt ajánlom, menj el pszihólógushoz, beszélgetés szempontjából például, hogy ki legyen derítve mi áll a háttérben, mert valami biztosan! Szakember többet tud segíteni neked, mint én vagy bármely más hozzászóló.
2014. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hali!

Igaz hogy az öngyilkosság nem hoz megoldást sőt inkább csak rosszat okoznék vele a családomnak,vannak haverjaim de 1 igazi barátom sincs akivel megtudnám ezt beszélni.Általános és középsuli elején is sokat bántottak leginkább amiatt .hogy csúnya voltam és zárkózott de ezen sikerült változtatnom most már egy erős átlag kinézetnek gondolom magam csak sajna úgyanolyan zárkózott maradtam mint amilyen voltam.

Pszichologus-ra már én is gondoltam csak félek mit szolnának hozzá a szüleim.Voltak már itthon is lelki összeomlások amikor elírtam magam,faterom mondta hogy mennyek 1 hétre nagymamámhoz hegy mellé faluba ,sajna ez suli időbe nem gondoltam jó megoldásnak.

Egy pszichologus talán tudna segiteni de sok pénzbe kerülne.Ingyenes pszichologusról pedig nincsenek túl jó véleménnyel az emberek.

2014. nov. 13. 23:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki hasonló cipőbe jár mint én írhat privátot is hátha tudunk segíteni egymásnak.
2014. nov. 13. 23:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj én voltam már fizetős pszichológusnál és ingyenesnél is. Nincs különbség. Viszont nekem nem vált be egyik sem, csak a csoportterápia. Pedig nagyon súlyos depresszióm volt(még most is), de egy kicsit segített. Nekem jobb volt olyanokkal beszélni, akik hasonló dolgokon mennek keresztül, mint én, mert úgy éreztem, hogy megértenek és nem csak bólogatnak, mint az orvos.


17/L

2014. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem is kezd ilyen lenni elégé parázok tőle. Írhatsz ha gondolod. 15/L
2014. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!