Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi segítcséget szeretnék...

Orvosi segítcséget szeretnék kérni drog problémám miatt viszont nemtom h műxik ez az egész (? )

Figyelt kérdés

16 évesen bemehetek a pszihiátriára evvel? Ha bevallom nem fognak börtönbe vagy javítóba vinni? :S:S (Mert h illegális). Meg lehet oldani ezt az egészet úgy h a szüleim ne tudjanak róla? Mert akk nekem végem. Elmondják nekik sztetek?

Egyedül nem birom abbahagyni :( Sztetek kihez fordulhatok evvel?

16/F



2014. nov. 16. 21:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Ne tudd meg, mennyire örülök. Én nem haverkodom lecsúszott drogosokkal, mert én nem veszem őket emberszámba. Elképzelhetetlen, hogy te velem egy körökben fordulj elő a későbbiekben.
2014. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
21-es válaszoló, húzz már innen a 3.14csába, mi a faxért válaszolsz egy kérdésre, ha csak kötekedni akarsz???
2014. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Figyelj, az már nagyon jó pont, hogy változtatni akarsz.

Szerintem egyedül nem fog menni, azaz a szüleidre szükséged van. Ha a szüleid intelligens emberek, akkor az őszinteség fog segíteni. El kell mondani bűnbánóan, hogy figyelj apa, anya, hibáztam, de nagyot, most viszont a segítségetekre lenne szükségem.

2014. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én csak a honlapot ismerem, őket nem, sosem jártam itt, mert sosem anyagoztam. De ha neten körbenézel találhatsz még ilyen helyeket, azt hiszem a KAPOCS is ilyesmi, régebben legalább is foglalkoztak drogosokkal is azt hiszem. Szóval nézz be ide személyesen, ha Bp.-i vagy:

[link]

2014. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%

Addiktológián még soha nem voltam, de pszichiátrián már igen; gondolom ugyanúgy működik a kettő. Sőt azt hiszem valamilyen drog segélyszolgálat is létezik fiatalok részére azt hiszem.


Fogd magad, menj el az orvoshoz és beszéld meg vele. Nem fog ott tartani, nem fogja kihívni rád a szüleidet vagy a rendőröket csak elmondja, hogy ilyenkor mi történik, mit lehet tenni és mire számíthatsz. Te fogsz dönteni és ha belemész, akkor valószínűleg bent kell maradnod egy ideig, de ezt is előre fogja mondani. Ott bent pedig nem annyira rossz ám, mint a filmekben, sőt.


A szüleiddel szerintem meg ne foglalkozz, fiatal vagy még. Ha most nem lábalsz ki belőle, akkor később még rosszabb lesz és teljesen tönkre fogod tenni az életedet.


A kötekedőnek meg üzenem, hogy általában (99%-ban) a drogfelhasználóknál a háttérben mentális, lelki eredetű problémák vannak amit nem tudnak feldolgozni, így a drogokhoz menekülnek. Hasonló dolgot minden ember csinál, csak máshogy (alkohol, játékfüggőség, veri az asszonyt, stb.). Ha még most még időben, támogatással sikerül leküzdenie a drogproblémáját és mellette a lelki gondokat is kezelik, akkor a későbbiekben még simán lehet értékes része a társadalomnak.


Az a hozzáállás viszont amit te tanúsítottál, csak tovább ront a helyzeten. Olyan, mintha nálad a teljes empátia hiányozna, vagy nem tudom. Te is keress fel egy szakembert, ez a közös érdekünk.

2014. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
na kérdező,mire jutottál? szóltál már a szüleidnek?
2014. dec. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!