Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhatott már függőség?...

Kialakulhatott már függőség? Mit tegyek? (Frontin)

Figyelt kérdés

Kb. 10 hónapja szedek Frontint, de az utóbbi 2 hónapban már csak magamtól, mert a pszichiáter le akart róla írni, de nem megy. Nem érzem azt, hogy rászoktam volna, vagy állandó szükségét, de amire felírta az egy (vélhetően) pszichoszomatikus tünet, és ez szinte mit sem javult, és egyelőre csak a Frontin az ami enyhíti és lehetővé teszi, hogy funkcionáljak még valamilyen szinten a mindennapokban. Mivel mindig több maradt, mint amennyit szednem kellett volna, abból szedegetek naponta kb. 2 tablettát (2 × 0,25mg). Most azonban ott tartok, hogy pár napon belül elfogy és nem tudom, hogy mit tegyek, ráadásul most különösen stresszes esemény közeledik az életemben és én egyre feszültebb vagyok.


A tünetem egyébként konkrét fizikai fájdalommal jár, nagyon nehezen elviselhető, az orvosok semmit nem segítettek, csak nekem nőtt így egy év alatt a tűrőképességem valamennyit.

Először a szervi okokat szeretnék kizárni, de eddig akárhány teszten voltam nem volt jele ilyesminek, és közben a pszichiáter úgy gondolom nem veszi komolyan. Beutalókat meg 2-3 hónapra kapok, de közben az idő meg repül és így ilyen állapotban nem tudom utolérni magam. Folyamatban van elvileg másik helyen is pszichiáter és pszichológus, voltam ott csoportfoglalkozáson egy-két napot, de másfél hónap után nem kaptam meg még a zárójelentést sem. Szóval ott tartok, hogy egy év alatt semmit nem segítettek, nyár előtt azt mondták, hogy jó leszek így, elengedtek, pedig közöltem velük, hogy nem változott semmi. Annyira jól voltam úgy, hogy nem tudtam programokon részt venni.

Lehet azért nem figyelnek rám, nem vesznek komolyan, mert ha sorozatos sérelmek érnek egyre jobban visszahúzódom, magamba zárkózom és nem pedig kifordulok magamból? Nem fogok erőltetetten vagy provokatívan viselkedni, mártírkodni vagy erőszakosan figyelmet kelteni, bár biztos vagyok benne, hogy az a sokaknak könnyebben felfogható lenne.


Van még egy júliusi receptem, az ilyesmit még be lehet váltani vagy lejár?



2014. nov. 17. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

90 napig (nem mindig három hónap, mert az lehet 91 92 nap is) érvényes egy recept, ha közben nem érvényesítették.

Javasolom, hogy felezd a tablettát, akkor csak egy kell egy napra. Aztán hagyd el az egyik felet, majd kis idő múlva a másikat is. Így lehet elvonási tünet nélkül leszokni róla.

Megjegyzem, már az is rokon a mártírkodással, amit épp ellene írtál.

2014. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!