Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a nyugtatóról?

Figyelt kérdés

Szorongásos gondjaim vannak, és erre írtak fel nyugtatót. Január óta stresszesebb lett az életem, a gyógyszerhez hozzá is szokott a szervezetem, nem éreztem hatását, egyre többet és többet kellett bevennem, hogy hasson.

Úgy érzem, hogy mostanra már teljesen hozzászokott a szervezetem, ha nem veszek be és úgy kell utcára mennem, szinte azonnal rosszul leszek.

Nem akarom ezt, mert tudom, hogy káros. Most még tudok értelmesen kommunikálni, gondolkodni, de félek, hogy ha ez így megy, akkor teljesen leépülök..

Meddig tartanak kb az elvonási tünetek?



2013. ápr. 24. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni,de nagyon nehéz lesz a leszokás.Viszont,ha meg akarsz maradni működöképesnek-ahogy irtad még működik az agyad tudsz rendesen kommunikálni-akkor kezdj neki a leszokásnak máris.

Csak egy járható utat tudok rá és az a nagyon lassu tempóju fokozatos csökkentés.

Sok erőt és kitartást kivánok!

2013. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem sikerrel járok.
2013. ápr. 24. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elvonási tünetekről megfeledkeztem.Az teljesen változó,hogy ki mennyi idő mulva szabadul meg tőlük.A leszokás-csökkentés alatt nehéz elviselni,de ahogy tiszta leszel majd kezd visszatérni a normális lelkierőd.

Ha módod-értem alatta,hogy pénzed van rá-akkor nagyon nagy segitség lehet egy pszichológus.

Ha nincs rá keret akkor saját magad segits magadon:jóga,autogén tréning, fizikai aktivitás.

Amire lehetőséged van.

2013. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!