Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terhes vagyok, és rettegek a...

Terhes vagyok, és rettegek a szüléstől. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szültem már tehát tudom mitöl félek.

Már azon is gondolkodtam hogy abortuszt választom emiatt.

De nem volt szivem megtenni.

8-éve szültem de ha most rá gondolok :sirás tör rám, begörcsöl a gyomrom.

Lassan fél idős vagyok és nem tudom élvezni a terhességemet :(.

Pszichologusnál még nem voltam.



2014. nov. 17. 16:09
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Én nem rettegtem úgy, mint te, de bizony én is féltem a második terhességem alatt. De a második mégis könnyebb volt, mert tudtam, hogy mikor mi fog történni, hogy reagálok rá, nem ért váratlanul a fájdalom, és jobban tudtam tevékenyen részt venni a szülésben, mert már nem kellett tanulnom pl. a kitolási fázist. Ezért azt mondom, hogy a második mégis könnyebb volt, mint az első, bár a fájdalom nem volt kisebb (és a végén azt mondtam, soha többet :)
2014. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi az amitől félsz? A fájdalomtól? Vagy mitől?
2014. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy EGYSZER szültél, még nem tudod, hogy MOST milyen lesz.


Én háromszor szültem, és egyik sem hasonlított a másikra. Az elsö sürgösségi császár lett 15 óra vajudás után, a második síma szülés 3 óra vajúdással és kb 15 perces kitolással. A harmadik megint császár lett, de ezt elöre tudtuk.

Az elsö után nekem is elég sok félelmem maradt, a második után meg azt mondtam, hogy ilyen módon akár tizet is szülnék.


Szóval nem igazán valószínü, hogy most is problémás lesz a szülésed (nem írtad, mi volt a gond, amiért ennyire rossz emlékeid vannak), de érdemes lenne a nögyógyászoddal erröl beszélni, mert ö tudna a leginkább megnyugtatni.

2014. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichológus kell neked. Keress egy jó szülésznőt minél előbb, akit felfogadsz szülésre is. Terhesség alatt hívhatod bármikor, találkoztok, megbeszéltek mindent, elmondod neki pontosan a félelmeidet, segít legyőzni őket, szülésnél is végig veled van...
2014. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Traumás volt az első szülésed? Ért valami extrém trauma? Olvass utána a szülés utáni PTSD-nek, ez lehet az oka. Pszichológus segíthet feldolgozni és felkészülni a szülésre.
2014. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!