Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 éves vagyok, stresszes...

14 éves vagyok, stresszes lelkiállapotú, tehetetlen, felvételire készülő diák vagyok. Hogyan szabaduljak meg a gondjaimtól? A családi zűröktől? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, próbálok törekedni a tanulásra, hogy felvegyenek egy jó iskolába, ahova menni szeretnék, de nagyon sokat vagyok ideges, rossz a lelki állapotom, a szüleim elváltak, anyum 1 hónapot londonba volt, de nem jött neki össze a meló, ezért hazajött, jelengleg magyarországon keresi a munkát, most kölcsön pénzből élünk. nem tudok tanulni, mert mindig rosszra gondolok, volt hogy nyugtatót vettem e, 3 napig ,,be voltam állva'' és a suliba ha kérdeztek tőlem valami 3 percre rá adtam választ, volt mikor a kérdést is elfelejtettem. Anyum nem tudja hogy én lelkileg ilyen sérült vagyok.. nem mutathatom ki, mert az neki is ártana, és neki sincs valami nagy rend a lelkében. Sokszor sírok, van hogy egyik percben nevetek, a másikban pedig idegösszeomlásom van, csapkodok stb, aztán pedig sírok. Néha arra gondolok, ha nem vesznek fel jó iskolába, akkor öngyilkos leszek, mert nem akarok úgy élni, mint apám, hogy 16 évesen már hajléktalan volt. Ez talán kicsit durván hangzik, de így van... az egyetlen ok amiért van bennem erő, hogy nem fogom megtenni, hogy anyám és a nővérem itt van nekem, és az én eltartásom miatt gürizett anyám egyedül londonban, meg naponta 16órát a volt munkahelyén. Mit tudok tenni? Összetörtem.. nincsenek barátaim, egymagam vagyok.

2014. nov. 19. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha felvételi élőtt is izgulnál, arra tudok ajánlani valamit, de huzamosabb ideig nem érdemes használni.
2014. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mégpedig.. mit?
2014. nov. 19. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Kannát vagy kratomot ajánlom. Ezek legálisan beszserzhető növények, amik segítenek ellazulni, emelett nem lássítanak, hanem gyorsítanak.
2014. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam felvételi előtt aztán felesleges volt ennyit paráznom mert utólag nem nagyon volt értelme. Oszd be az idődet. Most összejött minden ezért vagy ilyen stresszes. Az anyukáddal meg nyugodtan beszéld meg a problémáidat tuti megfog érteni téged. Lehet venni ilyen nyugtató teákat bár rossz az íze de hatásos, szedj magnéziumot,egyél banánt mert az jó a stresszre. Tűzz ki magad elé egy célt például xy nevű suliba akarok járni. Hogyha már rosszabb lesz ajánlok pszichológust aki tud segíteni. Tudom hogy min mész keresztül mert én is átéltem de a célomat viszont elértem és felvettek. Ha érdekel bővebben akkor nyugodtan írj privátot. 15/L
2014. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj. Mindegy hova mész. Elit Gimi, Sima középiskola... Az érettségi ugyanolyan.
2014. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy meg ez a felvételi semmi..Felesleges túl izgulnod magadat.. Még az érettségi is semmi.. Majd államvizsga, szakdolgozat, főiskolai vizsgák, utána munkát keresni. Nah majd ott izgulhatsz idegeskedhetsz. Egyenlőre teljesen mindegy hova tovább. Sőt jobb lazább suliba menni, ahol nem annyira szigorúak mint egy gimibe. Több lesz a szabadidőd, az érettségire ugyanúgy felkészítenek. Az érettségi előtt meg bőven ráér tanulnod.. főleg a szóbeli tételeket. Ha 9. be megtanulsz egy tételt 12. re úgy is elfelejted.. Tehát ráérsz még aggódni. :) Amúgy az ilyen gyógynövény hülyeségeket felejtsd el.. Igazából ez olyan mint a biatron lámpa.. akkor hat ha hiszel benne. Egyél gyümölcsöt az jobb és egészségesebb.
2014. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
É az agykontrollt, vagy meditációt ajánlom. Ha ezek neked nem tetszenek annyira, vagy úgy érzed, nem tudod magadon alkalmazni, akkor legalább azt próbáld meg, hogy félrevonulsz, "elcsendesülsz" és mély lélegzeteket veszel. Lassan be, lassan ki. Meg fogsz nyugodni és higgadtan gondolkodni. Vizsga előtt pedig ez fontos.
2014. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legfontosabb a nyugodt családi háttér !!! Ami úgy látszik nincs meg. Ezért vagy stresszes, depresziós stb..

Ezért nem tudsz a feladatra koncentrálni, iylenkor az idegbe nem is fog az agy. Ezt tudom mert én is átmenetem ezeken. Ne mtudok tanácsot adni mert ezekhez pénz kellene.

Esetleg költözz a nagyszüleidhez ahol nyugalomba vagy.

2014. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

én is ezt élem át: felvételi,továbbtanulás...

és akárhányszor rágondolok hogy nem vesznek fel az iskolába az jut eszembe hogy akkor öngyilkos leszek. (csak nekem nem váltak el a szüleim.)

valaki valami tanácsot tudna adni a tanuláshoz,felvételihez?

2014. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred vasárnap kivételével bármelyik nap 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. (Ha nincs, akkor utcai fülkéből.) Itt beszélhetsz arról, amivel anyát nem akarod terhelni, és talán néhány jó kérdés segít, hogy jobban légy. Van kiút, hidd el! :)
2014. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!