Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Ebben fogok...

Mit csináljak? Ebben fogok tönkremenni?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy tavaly év végén még egy egészségügyis iskolába jártam, ahol kötelező volt a 2 hét nyári gyakorlat. Voltunk is, de a kórházban és a III. belre kerültünk, az elfekvőre, gondolom senkinek nem kell bemutatni. Egészen elképesztett, ahogy ott bánnak az emberekkel, tragédia.:(( Én pedig eléggé érzékeny vagyok, és ez is, meg úgy látni, hogy hová juthat az ember, milyen meghalni, annyi év után, egy ilyen undorító helyen...eléggé kiakasztott. Kikönyörögtem anyától, hpgy otthagyhassam azt a sulit, de már csak egy szakmunkásba vettek fel. Valahogy oda nem sikerült beilleszkednem, egy idő után elkezdtem azt, amit azelőtt soha nem gondoltam volna, hogy tenni fogok: nem jártam be iskolába. Egyáltalán. Anyáéknak nem mertem szólni, de persze kiderült a dolog. Abból a suliból kicsaptak. Két helyet találtam ahová felvennének, egy esti gimi egy másik városban, és egy szakiskola itt ahol lakom..de anyáék nem engedik az esti gimit, azt szeretnék, ha ide járnék a városomba. Ide ahova felvennének, szociális ápolóira vennének fel, ami azzal járna, hogy 2 évig rengeteg gyakorlat- az elfekvőn. Szívesebben mennék az esti gimibe, de érthető módon anyuék nem szeretnék, hogy másik városból este járjak haza, ráadásul abban a gimiben tandíjat is kell fizetni. Nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben, így, bár anyáék azt mondják, nem számít a pénz a sulival kapcsolatban, és mégsem akarom őket lehúzni.:(

De az itteni suli...csak eszembe jut hogy oda kell mennem újra, arra az osztályra, mint nővér, azok közé az emberek közé (a bunkó nővérekre gondolok, nem szegény betegekre), elkap a sírógörcs és a reménytelenség..Ráadásul mostanában, mióta gondok vannak a sulival, elég sokszor vagyok rosszul, fáj a hasam, minden este fejfájással fekszem, nincs egy nyugodt percem, folyton olyan, mintha hevesen verne a szívem, remegek és a legváratlanabb pillanatokban őrült légszomj tör rám, és elgyengülök:( Semmi pozitívat nem látok a világban. Viszont nincs halálfélelmem ilyenkor soha, magammal kapcsolatban ritkán van, de mások halálára vagy betegségére érzékeny vagyok. Nem tudom ez összefügghet-e azzal, hogy máris félek a temérdek gyakorlattól.:(( Mégis mit tegyek, kihez forduljak? Anyálknak nem akarom ezt elmondani, csak újabb problémákat okoznék nekik, így is elég baj, hogy meg fogják vonni a családit, ha nem iratkozom be gyorsan valahova, pszichológus pedig szóba sem jöhet, kettőnél is voltam már, de csak rosszabbul éreztem magam tőle.

Nem tudom mit csináljak, kilátástalan helyzetbe sodortam magam a hülyeségeimmel.:(((

15L



2014. nov. 20. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
mutasd meg szüleidnek ezt a kérdést amit ide kiírtál pl
2014. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket a hülye lelki problémáimmal stresszelni.:/ Elintézik hogy mehessek suliba én meg nem megyek mert gyenge vagyok? Hálátlanság lenne, és a családit is megvonnák. Így sem kapunk sokat, mert csak egy testvérem van...
2014. nov. 20. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm? Pedig, ha olyan van erőltetve amire alkalmatlan vagy, az kín keserves lesz ám. Mit szeretnél valójában csinálni, erre kéne rájönnöd és az egészségügyet elfelejteni, nem mindenki bírja. Én sem bírom, alkalmatlan vagyok még az idősgondozásra is, mert hányingert kapok.

Amit meg leírtál a nővérekről, hát szégyelhetik magukat, ha egy betegek, kiszolgáltatott, haldokló emberrel tahó módon bánnak, de az élet majd vissza adja ezt nekik kamatosan. Ők is lesznek idősek, elesettek, kiszolgáltatottak...

2014. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A média, pl. tévés vagy színészkedés érdekelne leginkább, de azt mondják abból nem lehet megélni, és csúnya is vagyok hozzá..

Úgyhogy szinte semmi választásom nincs..

2014. nov. 23. 08:55
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Semmiképpen se menj vissza az egészségügyi suliba, nem való neked. Ha nem tudod még, hogy "mi akarsz lenni, ha nagy leszel" (és miért is tudnád 15 évesen, én még most, huszonévesen is kínlódok ezzel), akkor gimibe vagy szakközépbe menj, hogy legyen egy érettségid, utána meg majd meglátod, hogy hova tovább. Ha az esti gimi fizetős, nézz egy másik városban nappali gimit, ahova felvennének, és legfeljebb beköltözöl koliba vagy bejársz, ahogy neked jobb. Ne aggódj, nem te vagy a hibás, és nincs is nagy gond. :) Hidd el, hogy megoldódik. Ha szeretnél valakivel beszélgetni, írj nekem üzenetet nyugodtan.


Szia!

2014. nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a baj, hogy ezzel az előélettel (bukás, szakmunkás) nem hiszem, hogy felvennének bárhová is, főleg, hogy itt a félév..:(

2014. nov. 23. 10:20
 7/7 anonim válasza:
Küldtem privátot.
2014. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!