Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne a legjobb ebben a...

Mi lenne a legjobb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok, és egy átmeneti hajléktalanszállón lakom Budapesten. Nagyszülők neveltek fel, ők már sajnos nem élnek, és mivel jelenleg közmunkát dolgozom, amiből nem tudok albérletet fizetni, ezért kényszerültem erre a megoldásra, hogy szállón lakjam. Kereskedelmi végzettségem van, plusz egy érettségi, de sajnos még csak közmunkát tudok csinálni, ami havi 54 ezer Ft. Rengeteg anyagi problémám, tartozásom van, amik úgy érzem, hogy elhatalmasodnak felettem. Többször voltam már pszichiátrián, ha valami nehéz élethelyzet adódik, akkor van egy pszichiátriai rehabilitációs osztály, ahol tudnak fogadni. Az a problémám hogy amikor nehéz anyagi helyzetbe kerülök, akkor ösztönösen menekülnék vissza a kórházba a védett környezetbe, ami egy bizonyos fokig oké, mert bevennének, de mégsem akarok, mert bizonytalan vagyok. Gyógyszereket is szedek sajnos szorongásra, négy féle különböző gyógyszert. ezen kívül ha problémám van, akár anyagi, akár egyéb, akkor meg elkezdek kötődni különböző emberekhez, hogy segítsenek rajtam, pedig még különböző alkalmi munkákat is vállalok, hogy jobb legyen, de úgy érzem néha, hogy a problémák elhatalmasodnak rajtam, és nem tudom őket kezelni, a pszichológusom azt mondta, hogy ez nem meglepő és sokáig fogok ilyen problémákkal küzdeni, meg keressek rendes munkahelyet- igen ám, de amig az nincs, addig sem állapot az, hogy másoknak kiszolgáltatva lenni, de nagyon bizonytalan vagyok, hogy mi lenne a megoldás, de az igyekezet megvan, de úgy érzem, nem tudok egyszerűbben előbbre jutni, se szociálisan, sem anyagilag, mire az 50 ezerből kifizetem a tartozásaimat, nem is marad semmi. Lenne időpontom szeptember 3-án a kórházba az orvosommal egy beszélgetésre, de ha nem akarok épp befeküdni, nehogy megharagudjon, hogy felesleges munkát csináltam neki. Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Ráadásul még testi tüneteim is vannak, ha szorongok valami miatt úgy érzem, szaladnom kell a wc-re. De már nem szeretnék folyamatosan panaszkodni az orvosnak. Bármi tanácsot szívesen fogadok, köszönöm előre is mindenkinek
2014. aug. 22. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nyugodtan feküdjön be az osztályra. Rendbe szedik, folytatja a terápiát, megerősödik. Az orvosának pedig mondjon el mindent, amit akar. Majd ha úgy gondolja, hogy elég, akkor azt mondja, hogy rendben, mindent tud, ami szükséges. Tudja az orvosa ennek a módját. 4 fajta gyógyszer a szorongás kezelésére. Miket szed? Ha gondolja, akkor privátban, vagy itt, mert nagyon érdekel.


Keressen munkát ahogy csak tud.


Minden jót,

dr.

2014. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A nagyszülők házába nem költözhetsz?Vagy keress olyan munkát,ahol szállást is adnak,pl. egy szállodában vagy ilyesmi.Az orvosod azért van,hogy meghallgasson,ne aggódj,nem fog megharagudni.
2014. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!