Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én veszem észre, hogy...

Csak én veszem észre, hogy tömeges az alexitímiások, lelkiismeret-zavarosok, pszichopaták, anti-szociálisok egyszóval az alacsony érzelmi intelligenciájú emberek, kiváltképp nők jelentéte vallásos közegben?

Figyelt kérdés

Mert sokan talán ott találnak kritikamentes övezetet, ahol senki nem szembesítheti magukkal őket? Érzelmi kényelem és unfair helyzetek (ne ítélkezz! etc.).

Vagy a sebeik miatt borzasztót feltételeznek a többi emberről, és kegyetlenné válnak, vagy csak szimpán kihasználhatják a többi vallásos, de neurotikus embert?



2014. nov. 22. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Vallásos közeg? kiket értesz ez alatt? Mert pl. a Hit gyüliben sok lelki defektes ember van, de más gyüliknél is igen érdekes emberekkel lehet találkozni. Én inkább a kétszínűekkel, álszentekkel, meg közönyösökkel találkoztam.
2014. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Egy dologhoz szólnék hozzá: az antiszociális emberek nem feltétlenül alacsony érzelmi intelligenciájúak.

Én is eléggé anti-szociális alkat vagyok, de az érzelmi intelligenciám messze az átlagemberek fölött van. Nem ismerek nálam empatikusabb, mély érzelmekben gazdagabb embert, csak ezt nehezen, vagy egyáltalán nem tudom/nem akarom kimutatni introvertált mivoltom miatt :)

2014. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 -nek: általában értettem bármilyen vallásos közegre.


#2 -nek: antiszociálist a pontos definíció alatt értettem. Nem a visszahúzúdó érzékenyre gondolok. Antiszociális az aki nem tud és nem akar együttműködni, nincs benne beismerés vagy szorongás, a cselekedetei során nem lát bele a másik helyzetébe, és alapvető célja, hogy uraljon manipulációval. Sok a közös vonás a nárcizmussal.

2014. nov. 22. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok köztük az ilyen is, jah. De nem több, mint a társadalomba véve.
2014. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Hit Gyulekezeteben nincsenek defektes emberek..
2014. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nincsenek?
2014. dec. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!