Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől nem bírom, hogyha sok...

Mitől nem bírom, hogyha sok ember van a közelemben?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és egyszerűen nem bírom, ha sok ember van a közelemben, pl. egy-egy buli kapcsán. Nem, az, hogy nem bírom, hanem, ha ez történik, izzadok (érzem, ahogy az izzadság végigfut a testemen), szívem dobog, és megmagyarázhatatlan érzés, olyan, mintha legszívesebben teleportálnék, és szabadulnék, ó, és persze előfordul, hogy remegek (bár, azt sokszor). A kinézetemmel azt mondják, nincs gond, bár, én azt mondom, mindig látom a korosztályomat, és sosem tartom magam "jónak", és inkább visszahúzódom. Én ezt nem bírom, bármilyen iskolai rendezvény, és lőttek a hangulatomnak, mert van ez a valami... Előfordul, hogy nagyon fenn van a hangulatom, majd nagyon lenn, és, bármit mondanak, akár nem komolyan gondolva egy-egy jelzőt, és magamra veszem, és magamba zuhanok. Elhatározom, hogy nem, nem cselekszem így, de sohasem sikerül. Mindig azt hiszem, mindenki jól néz ki, mindenki jó, van sok barátja (a közösségi oldalakról látni), én meg csak vagyok, és pánikolok. Nem tudom, mi lesz ennek így a vége.

Mit tegyek, mi a legjobb megoldás a problémámra?


2014. nov. 22. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Meg is fogalmaztad a problémát: "pánikolsz", azaz valószínűleg egy pánikbetegség kezd kialakulni (talán egy bipoláris depresszióra való hajlammal kombinálva...a "bipoláris" ez esetben azt jelenti, hogy "egyszer lenn, egyszer fenn" a hangulatod) Nálad sajnos, ami sok dologtól lehet, és sok embert érint manapság :( Azt javaslom, fordulj mielőbb szakemberhez (pszichológus vagy pszichiáter - de akár egy szociális munkás), aki meghallgat és segít felszínre hozni az okot, már az is fél gyógyulás - merthogy mindennek megvan az oka, s a gyógyulás a mentális egészség terén a probléma felszínre hozásával történik, hisz csak ezután lehet azzal foglalkozni is. Néha pedig már az is elég, ha csak "kibeszéli" az ember azt ami a lelkét nyomja, s amiről a hozzá közel állóknak soha nem beszélne !!!:)
2014. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!