Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Hogyan...

Depressziós vagyok. Hogyan gyógyuljak ki belőle?

Figyelt kérdés

Régen nem éreztem magam annak, de mostanában egyre jobban észreveszem a következményeit(pl.rontok az eredményeimen,anyummal nem jó a viszonyom,semmihez sincs kedvem.) hiányzik az, hogy régen életvidám voltam és vissza szeretném ezt kapni, de nemtudom hogyan csinaljam mert en megjavulnek csak mar olyan rossz a kapcsolatom az anyammal hogy folyton engem lat bunosnek es hogy elrontom a kedvet meg nekem semmi sem jo es ezert mar akarat erom is elmegy attol meg ha nem is csinalok semmit akkor is en vagyok a hibas. Nem érzem szukseget a pszichologusnak csak mit csinaljak hogy anyum ne kiabalja le a fejem hogy nekem semmi se jo. A noveremet folyton megdicseri mert o most osszekapta magat es rendesen tanul en meg egyszeruen ugy erzem hogy nem megy, nem ertem az anyagot meg ha meg is tanulom es van amikor mar azert nem tanulom meg mert nem értem es el vagyok veszve.tavaly 4,6-os atlagom volt mostmeg 2-3-as es eppen ra kene huznom a felveteli miatt. Kérlek segitsetek mit csinaljak hogy ne legyek ilyen es minden olyan legyen mint tavaly?

14/l



2014. nov. 24. 13:31
 1/8 anonim válasza:
47%
14 évesen még fogalmad sincs arról, hogy mi a depresszió. Nagyon sok magyar ember félrediagnosztizálja a depressziót. Neked most egy olyan időszakod van, amikor csak szimplán rosszul érzed magad.
2014. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális amit érzel. Tini vagy ez kétségtelen, ennek a kornak minden szép és kevéssé szép dolgával együtt. Változnak a hormonjaid és gonosz kis játékot űznek veled. Kissé magad alá kerültél tőle. Egy jó pszichológus egyébként segíthet átvészelni ezt az időszakot. Egy pszichomókus arra is jó, hogy büntetlenül beszélgethetsz olyasmiről, amit senki mással nem mernél megosztani. Nem vagy egyedül a tinik jó része küzd kisebb-nagyobb hangulati zavarral. Kitartás. Anyud valószínűleg nem érti a kamasz lelket. Neki akkor tudsz segíteni, ha megpróbálsz nem visszaszólni. Nem könnyű, mert ebben a korban bizony megflegmásodik az ember. Ebből kell visszavenni. Ráadásul el kell fogadnod, hogy nőttél és nőttek az elvárások is veled szemben. Egyfelől nagy lány vagy, másfelől mindig anya kicsi lánya maradsz. A tanulásra meg rá kell feküdni. Ha nem érted, kérj segítséget, keress segédanyagot a neten. Na de ami nagyon fontos tarts ki. Pár év és a hormonjaid megnyugszanak és derűsebb lesz a világ.
2014. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért még mindig halál vágyam van:)
2014. nov. 24. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb halálvágyat érzel, akkor mégis csak érdemes lenne egy pszichológus. Segítene átvezetni téged ezen az időszakon, megérteni hogy mit és miért érzel. És talán arra is rátudnátok jönni, miért lett rosszabb és hogyan lehet jobb az életed. Sőt, még az anyuddal való viszonyodban is segíthet, mert néha az a baj, hogy egyikőtök se érti igazán a másikat csak elbeszéltek egymás mellett és ilyenkor jó egy ésszerű közvetítő. Ő akár rá tudna mutatni anyukádnál arra, hogy mennyire rosszul esik neked amit csinál. Anyukád biztos szeret, csak nem veszi észre magát. Ha te nem tudsz leülni és megbeszélni vele a dolgokat, akkor néhány alkalom egy pszichológusnál határozottan segíthet. Hozzájuk nem csak dilis és kattant emberek járnak, hanem bárki, akinek problémái vannak, amiket úgy érzi jelenleg nem tud megoldani.
2014. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szívesen beszélgetnél a gondjaidról, az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt felhívhatod a 137-00 ingyenes számon, erléred vasárnap kivételével minden nap 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. (Fülkéből is.)
2014. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: 11éves korom óta annyi fájdalom ért engem, hogy mélydepressziós vagyok már 3éve és a sok stressztől magas vérnyomásom lett, amire valószínűleg gyógyszert fogok kapni. Igenis megtapasztalhatja egy fiatal lány is a depressziót sajnos.

A kérdező viszont szerintem csak tinédzserkori hangulatváltozásokon megy keresztül.

Kérdező: Tudom, hogy depressziónak érzed ami benned zajlik, de sok ismerősöm is úgy volt mint te, viszont nem tart sok ideig. Szerintem a legjobb, ha jól kibeszéled magad valakinek, akiben megbízol.


17/L

2014. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont most látom, hogy halálvágyad is van. Ha tényleg ezt érzed, akkor a pszichológus tényleg nem árthat.
2014. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én hajdanán farcoltam és be is bogyóztam magam. Nem lett jobb. Pszichiáter kell, hidd el. Anélkül ebből nem jössz ki. Halálvágyad van, ez már nem csak depressziószerű állapot, hanem depresszió. Ettől még okozhatják a hormonok. Valószínű kapsz rá gyógyszert is, hogy amíg a hormonok megnyugszanak és hat a terápia ne dőljön minden össze. Szóval tényleg doki kellene. A helyi (körzetes, rendelőintézetes) gyermekpszichiáter beutaló nélkül fogad. Ne hagyd magad lányka!
2014. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!