Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit okoz a masikban ha felruha...

Mit okoz a masikban ha felruhazzuk egy altalunk kepzelt betegseggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi a velemenyetek arrol, hogy a parom azt mondta nekem, hogy valoszinuleg borderline szindromam van. Mar nagyon sokszor ezt mondta es kezdem

elhinni. A tunetek 1/3-a igaz ram, de megis valahogy kezdem azt hinni, hogy mentalis problemaim vannak. Elotte semmi hasonlo nem volt. A parom nem orvos, hogy felallitson egy diagnozist, de ugy gondolja, hogy minden igaz ram. Ha elmegyek orvoshoz es kiderul megsincs ilyen problemam, akkor hogyan fogom tudni feldolgozni azt, hogy a szerelmem felteszem, hogy jo szandekbol, hogy segitsen, mondhatni belembeszelt egy mentalis betegseget, ami

nem csupan annyi, hogy "szerintem depis vagy dragam".



2014. nov. 25. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy hogy ,megbeszélitek. Ha tévedett, akkor valószínű elnézésed kéri, de nem hiszem hogy ezen annyit kéne agyalni, örülj neki, hogy foglalkozik veled és nem úgy reagálja le, mint a legtöbb pasi, hogy egyből elhagy!
2014. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

aaaa ertem, egy elnezest es kesz, minden el van intezve. Az, hogy honapokig mondogatjak neked, hogy te mentalisan

beteg vagy es mint ahogy tudni lehet, amit sokaig mondanak el

hiszed magadrol egy ido utan. Szoval az a lenyeg, hogy el lehet intezni annyival, hogy elnezest, nem tudtam, hogy nincs mentalis zavarod. Jo, akkor innentol majd ugy nezek rad. Mindegy,

kossz, hogy irtal.

2014. nov. 25. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszélnetek kell erről. Akár elmész orvoshoz, akár nem. Kérdezd meg a párodat, hogy miért mondogatja ezt neked? Mert én pl depressziós vagyok, de soha egy barátom se hív annak, max nagyon különleges esetekben. Én is legfeljebb védekezésként használom, ha nem akarom ezredjére is elmondani, hogy ez vagy az miért esik nehezemre. De attól, hogy azt diagnosztizálták, hogy ez vagyok, még nem vagyok más ember. Ha a párod azért mondogatja, mert őt zavarja valami a viselkedésedben, akkor ezt érdemes megbeszélnetek. Egyrészt megkérdezheted, hogy mi zavarja, és eldöntheted magadban, hogy mennyire valós az, amit mond. Aztán kérdezd meg tőle, hogy el tud-e így fogadni, vagy azért mondogatja, mert azt akarja, hogy megváltozz. Ha azt mondja, hogy azért mondja, hogy megváltozz, mert ő neki így rossz, akkor fel kell tenni a kérdést, hogy megéri-e ez a kapcsolat, bármennyire is szeretitek egymást. Persze ha esetleg meggyőzne, hogy az okok, amiatt ő ezt a diagnózist mondja, neked valóban nagy problémát okoznak az életedben, akkor maradjatok együtt és esetleg mégis csak menj el szakemberhez, hogy fejleszd a személyiségedet. Viszont amennyiben nem szenvedsz túlzottan (ha annyira rossz lenne, már orvoshoz mentél volna) inkább pszichológust keress fel.

De mindenképp beszéljétek meg a pároddal, és mondd el neki, hogy téged mennyire zavar és bánt ez. Lehet, hogy abbahagyja.

2014. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha feltételez rólad ilyeneket, kell hogy legyen alapja. Kétlem, hogy szórakozik csak veled, mert élvezi, hogy idegesít. Ha meg nem tudsz megbocsátani a másiknak akkor meg nem értem minek a kapcsolat. De benne van az is a pakliban, hogy neki lesz igaza és akkor ő se nézze el neked, hogy nem hittél neki? Lol!
2014. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!