Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha szociális...

Mit csináljak ha szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Még itthonról se nagyon merek kimozdulni egyedül. Ha olyan helyre kell mennem ahol sok emberrel kell találkoznom már rosszul vagyok, már napokkal előtte ezen szorongok. Nem merek idegen emberekhez hozzászólni sem, mert félek hogy kiutálnak vagy kiröhögnek, mert hülyeségeket beszélek. Ezért nem is voltak még barátaim sem. L/22
2014. nov. 28. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Keressél sürgősen egy kiképzett pszichoterapeutát, aki hipnobehaviorista módszerrel kezel. Nem egyszerű, de meggyógyulhatsz.
2014. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz a panaszoddal, vagy fordulj közvetlenú az sztk.s pszchiáteredhez. Nem kell beutaló, csak időpontot kell egyeztetni.
2014. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mióta küzdesz ezzel?
2014. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már gyerekkorom óta. Most 22 éves vagyok.
2014. nov. 28. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Erősítsd meg magad belül. Egy világnézet kialakítása, vallás is segíthet. Pl. nekem a kereszténység segít.

Gyógyszer is hatásos lehet. Én is szorongó típus vagyok, Citalopramot szedek, kb. 2 éve. Nem durva gyógyszer, nem hizlal. Én se hittem korábban gyógyszerekben, de érzékelhetően csökkenti a szorongásom. Korábban pl. nehezemre esett utcán menni a tömegben, gyengének éreztem magam. Most már egyáltalán ne zavar. Pszichoszomatikus tüneteket enyhíti. Orvos vagy pszichiáter tudja felírni.

2014. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!