Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Furcsa vagyok szimplán, vagy...

Furcsa vagyok szimplán, vagy komoly problémám van?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Teljesen átlagos életem van látszólag, vannak barátaim, akiket szeretek és jól érzem velük magam, normális körülmények között élek, és (elvileg) egy szép, dekoratív lány vagyok. Igazából nem utálom az életem, mert nincs miért, tisztában vagyok vele, hogy sokan szeretnének ilyen életet és semmi kirívóan rossz nincs benne. Valamiért mégis furcsa az egész. Mindig is olyan voltam, hogy menekültem valamibe. Nem iszom alkoholt, csak alkalmanként, drogot soha nem fogyasztottam. Viszont van egy képzelt világom, egy másik életem, ahová menekülök. Szinte ebben a világban élek. Főleg ha nehezebb időszakon megyek keresztül. Napközben is jelen van. A saját életem is próbálom úgy alakítani, ahogy ebben a világban van, és próbálok olyan ember lenni, mint amilyen ott vagyok. Vannak kitalált személyek is. Van, hogy a valós személyeknek mesélek a képzeletbeli személyekről, valótlan helyzetekről, mintha tényleg létezne, megtörtént volna. Jobb kedvet csinál nekem az álomvilág, és örömet okoz ha valós személyeknek hazudhatok erről, pedig nem vagyok rossz ember, és nem attól érzem magam jobban, hogy olyanokat verek át akiket szeretek, hanem attól, hogy ilyenkor még én is elhiszem egy pillanatra, hogy az vagyok aki lenni szeretnék, egy imádott világban. Nem vagyok rossz kedvű, mert a kitalált dolgok mindig tartják bennem a lelket. Próbálok mindent megtenni, hogy a valóságom is ilyen legyen, de pár dolog túl irreális, és amúgy is félek az új helyzetektől,de azért ezeket sikerül legyőzni. Néha félek is. Félek, hogyha valóra váltanám ezeket a dolgokat, a valóságban teljesen más lenne, másképp élném meg, ezért sokszor nem tudom eldönteni, hogy akarom e az egészet, vagy jó nekem a saját kis életem. Magammal sem vagyok tisztában. Sokszor úgy érzem, hogy egy nulla vagyok, akit a többi ember lesajnál, csúnyának titulál, néha pedig úgy, hogy évagyok a világ közepe, nárcisztikus megmozdulásaim vannak.Tudom, hogy egyik sem egészséges,nagy túlzások vannak, kellene egy normális énkép,de nem megy. Egyébként túl gondolok mindent, egy kis hülyeségen képes vagyok órákat agyalni és ülni egy helyben. Nehezen koncentrálok, sokszor elbambulok. Úgy érzem a képzelt világ nélkül céltalan és szürke lenne minden. Szinte csak ez a vilgá tudja nekem meghozni a jó kedvet. Ha ez nem lenne üres és depressziós lennék. Külső szemmel teljesen stabilnak tűnök, senki nem gondolná rólam, pár hazugságról soha nem feltételeznék, hogy hazugság. Az embereket is jól tudom manipulálni, rögtönözni is tudok, nagyon jól ráérzek ki milyen személyiség, mi a gyenge pontja, kapcsolatokba meg ijesztően belelátok. Nem szoktam ezekkel visszaélni. Mintha kicsit egyszerre lennék pszichopata és személyiségzavaros. Fogalmam sincs mi lehet a probléma. Nem annyira sz@r a valóságom hogy ennyire el kelljen rugaszkodni, teljesen hétköznapi problémáim vannak. Szerintetek? Keressek egy pszichológust?
2014. okt. 25. 17:02
 1/4 anonim válasza:
Segíteni nem tudok, de majdnemhogy' magamra ismertem a szövegedben.
2014. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szóval úgymond van két világod, az egyik amelyiket éled az alap, a másik pedig amit szeretnél hogy legyen röviden egy fajta álmaidat látod meg ebben a világban. Nem hiszem hogy depressziós lennél de nem árt erről a dologról valaki olyannal beszélned aki közel áll hozzád aki tud segíteni és meg felelően kezeli a helyzeted. :)

Az életedbe vidd bele azt amit a világodba van szóval azt amit szeretnél pl. Sport tánc rajzolás. Ezzel el érheted azt hogy ne kelljen arról álmodozni ami már meg van az igaz hogy lassan fog menni a dolog és nehezen de meg éri.!

De minden féleképpen valósítsd meg amit szeretnél.

De ha úgy érzed hogy pszichológusra van szükséged akkor erről beszélj a szüleidnek!

Ugye jól gondolom hogy így vagy ezzel? :)

2014. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: írj privátot, ha gondolod:)


Második: köszönöm a válaszod! Igazából félek kilépni a komfortzónámból, már próbáltam megvalósítani a dolgokat, nem is haladtam rosszul, mégis feladtam. Nem birom elképzelni az életem az álomvilág nélkül.

2014. okt. 25. 17:30
 4/4 anonim válasza:

Igazán nincs mit! :)

Hát őszintén meg mondva nekem is van ilyesmi kis világom és ahogy előbb le írtam én úgy próbálom. Volt hogy én is feladtam sok dolgot csak utána jöttem rá hogy nagyon lassan haladva lehet valamit el érni. Csak fokról fokra. Mindig is szeretem volna kosárlabdázni és sose mertem és egyszer lett esélyem és rá vettem magam mondjuk nem a profi módon űzöm csak olyan egyszerűen.

Neked pl. Van olyan dolog amit szeretnél csinálni, vagy meg tenni?

Csak azt tudom neked mondani hogy tarts ki magadért.!

Ha kisebb dologba vágsz bele akkor nem kell hozzá nagy akarat erő és nem kell félned attól sem hogy rosszul jössz ki a dologból.

Nem kell arra gondolod hogy nem tudod meg csinálni vagy lehetséges.

Próbálj olyan dologot csinálni amiben a barátaid vagy ha van tesód ők is benne legyenek ehez a világhoz igazísd amit szeretnél de csak kis kis lépésekben!

2014. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!