Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, vagy csak...

Pánikbetegség, vagy csak kamaszkori pszichés betegség? Írjatok! (14 éves fiú vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! 14 éves fiú vagyok . Nyáron volt egy kis depresszióm,de túlvészeltem . De ősszel pedig rámjött valami pánik szerű betegség . Azóta néhányszor volt már ilyen rohamom. Ezek a tünetek : rossz közérzet,fejfájás,menekülésre késztetés,hőhullámok,stb. Ez pánikbetegség ? Amúgy egész télen rossz a közérzetem,meg ha sok emberrel kell együtt lennem,akkor is. Voltam sok vizsgálaton,meg pszichológusnál is voltam,de ő azt mondta,h nincs semmi bajom,csak pszichés probléma. Mit tegyek ? Írjon akinek hasonló problémája van.ja... és ha ilyen rohamom van,akkor én nem izzadok,és nem is érzek nyomást a mellkasomon,meg nincs légszomj,csak kicsit nehéz légzés...

Volt a nyaron egy kis depresszióm,2 honapig tartott. Meg azt még el felejtettem mondani,h amikor ilyen rosszul létem van akkor 1-2 napig nem merek sehova menni,meg otthon is alig birok ebédelni a családommal,mert rosszul leszek és rögtön megyek fel a szobámba.Édesanyámnak is volt hasonló betegsége.Én legtöbbször akkor vagyok rosszul,ha pl.az iskolában,vagy az utcai várakozáskor az otthonomra,a szobamra,és az otthoni dolgokra gondolok,és hirtelen rosszul leszek és úgy érzem,h csak álmodom,és "nincsen világ". Nektek is rossz a közérzetetek,ha havazik ? Ez elmúlik ?

Előre is kössz.


2010. jan. 30. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hello,

Mikor olvastam az elejét a kérdésnek, utánna rákattintottam, azt hittem tudtomon kívül én írtam ki...

Minden stimmelt - sajnos.


Nekem úgymond depresszióm volt tavaly ősszel kb. 1,5-2 hónapig. Vagyis nem annyira depresszió, hanem ilyen pánikbetegség szerű, mindenhol féltem, ilyen halálfélelem szerű... :(


Bővebben erről: at gondoltam, hogy közösségben le tudom kűzdeni... Hát nem... De aztán nem foglalkoztam vele (nagy nehezen sikerült), és elmúlt... :))))



Most jött elő újra, de más, már pánikolok is :(

Az van, hogy pulzus-ellenőrzés mániám van, és ha vmi máshogy van, már beteg vagyok - jelen esetben mindig azt hiszem/gondolom h1n1...


Szal egyszerű mondani, hogy nem vagy az, de ha rosszul vagyok... Hát az más.


Szóval - sajnos - kűzdök ezzel... De bízom benne, hogy elmúlik, ha nem, irány szakember...


Sok sikert Neked is!

2010. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. annyit kifelejtettem, hogy én tök jól lettem ma attól, hogy láttam havazik, mint állat.. :DD

Szóval engem a havazás felvidít, de az olvadás, eső, szél...az nem..

2010. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hasonlóan vagyok én is. pár éve lettem pánikbeteg, már kitanultam egy kicst hogy hogyan lehet "kikerülni" a rohamokat, de még mindig körülményesek a hosszabb utazások.

de ha van kedved beszélni akkor nyugodtan írj privit, ha tudok, segítek. :)

(egyébként gyűlölöm a havazást, nekem kicsit bezártságérzetem van miatta :D)

2010. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!