Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit tehet egy szociális...

Mégis mit tehet egy szociális fóbiás ember hogy leküzdje betegségét?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom hogy fogok majd dolgozni, meg ilyesmi.
2014. nov. 30. 12:50
 2/7 horbeni ***** válasza:
mit jelent a szociális fóbiás?
2014. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Félek emberek közé menni, és beszélgetni velük.
2014. nov. 30. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

A küzdelem kudarchoz vezet. Megfelelő terápiával gyógyítható.

A fóbiákról:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Erősen függ a fobia mértéketől. Van hogy csak orvos tud segiteni. Nekem egesz gyerekkorom orvosi vizsgálatokkal telt, mert nem tudtak miéert vagyok rosszul a buszon 2 megalló után.

Nekem az első mondhatni sikerélmény osztalykiránduláson volt, egy szép leányzó kellemes társaságában utaztam és eszembe sem jutott rosszul lenni. Rövid távon figyelem elterelés.

Hosszabbtávon sport a testi magabiztosság es a hormonok miatt, kreatív hobby es személyisegfejlesztes akár agykontrol a lelki béke és magabiztosságmmiatt.

Szoktam direkt visszajelzést is kerni a kornyezetemtol (pl lezart boritékban névtelenül irjanak 3 jo 3 rossz tulajdonságot rólam)

Valszeg a környezeted vagy nem, vagy mas visszajelzest ad mint amit feltud tolgozni a személyiséged...

2014. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Igazából a kutyaharapást szőrével tudom javasolni! Azaz, szoktasd magad a gondolathoz, hogy most emberek közé mész, ezt és ezt csinálsz, intézel stb. Ha pedig a küldetésed teljesítetted, akkor dicsérd is meg magad!

Azt semmiképp sem ajánlom, hogy kerüld az embereket, társaságot! A sportolással csak jót tehetsz magadnak és a testednek is! Pl: Járj uszodába és ne foglalkozz azzal, hogy néznek-e! Ha elérsz teljesítményt kitartással, azzal mások szemében is kivívod az elismerést!

2014. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Menj el, valami normális pszichiáterhez. Megbeszélitek a dolgokat és kapsz rá gyógyszert. Én így tettem. Kb 1 hónap után már sokat javultam, fél év után már teljesen nyugodtan mentem emberek közé. Ne halogasd, én sokat halogattam és bánom. A gyógyszereket idővel el lehet hagyni, nem leszel függő.
2014. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!