Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a rossz gondolataim...

Mit tegyek a rossz gondolataim ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában körülbelül nyár óta amióta a sulival végeztem minden nap gyötröm magam. Elsősorban hiányzik az iskola,8 általános és 4 év középsuli után egy ürességet érzek, hogy már nem járok közösségbe, nem vesz körül a saját korosztályom. A másik negatív élmény amivel eddig annyira nem is foglalkoztam, hogy hogy elrepült az idő, már már betegesen hiányzik a gyerekkorom mikor rá gondolok, sírás tör rám, nézegetem a kis kori képeimet. Ebből adódóan minden percen csak erre gondolok, hogy a szüleim meddig fognak még velem lenni miért nem lehetnek velem örökké. Nem voltak nagyszüleim sem, nagymamám 6 éves koromig élt. Őszintén bevallva néha elgondolkozok a halálomon, hogy az talán megoldás lenne, ha már most így élem meg a dolgokat mi lesz velem később..:/. Segítsetek kérlek mit tegyek?:( Nem tudom lekötni a gondolataimat egyszerűen semmivel sem:( 18L
2014. dec. 1. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt hasonló időszakom, csak nekem korábban. Sokáig, évekig tartott, nem bírtam feldolgozni, hogy kinőttem a gyerekkorból, én is állandóan a gyerekkori képeket nézegettem. Nézd, ez idő. Tulajdonképpen ezen túl kell lépni, ki kell úgymond ezt nőni. Próbálj valami elfoglaltságot keresni, amitől jól érzed magad. Valamit keress, vagy sport, vagy valami netes game, vagy valamit csinálj! Mit szeretnél csinálni az életben? Mit szeretnél dolgozni? Ilyesmin nem szoktál gondolkozni? Nem jó a múltban megragadni, mert az évek meg csak telnek, aztán később az is bajod lesz, hogy ezt a korodat ezzel pazaroltad el. Fiatal vagy, most kéne igazán pörögnöd. Bulizgass, vagy ismerkedj, tartsd a kapcsolatot a régi barátokkal! Ne folyton a múlton agyalj, az nem fog már visszajönni, akár milyen jó is volt a múlt.

2014. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sportolj napi szinten, akkor több örömhormon fog termelődni az agyadban.
2014. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,kedves kérdező

Mielőtt ötleteket adnák , és tanácsokat, elmondom,hogy nekem nagyon sok problémám volt, a gondolatok miatt . Anorexiás voltam , tavaly nyár végén fogtam neki fogyni , és idén márciusra 36 kilóra fogytam, 58ról. Korházi kezelésekben volt részem, és sok pszichiátriai

Pszichlógus szeretnék lenni , most még középiskolás vagyok. szívesen segítek neked. Bátran kérdezhetssz is. De egyik megoldás,hogy fogsz egy füzetkét, és kitervezed a napjaid, és igy nem lesz időd a rossz gondolatokra. Próbálj olyat csinálni,amit szeretsz, ami tetszik . A sport is nagyon jó , ez igy igaz. Nagyon jó a levendula olajjal való maszirozás, mert igy tudsz relaxálni kicsit. Próbálkozz magadon segíteni , más nem tud ! Hidd el , te kell segits magadon , és te kell eldöntsd ,hogy ezt nem szeretnéd igy tovább csinálni . Új életet szeretnél,ahol boldog vagy. :) De, ha egyedül nem megy, mindenképp menj el egy pszichológushoz! Ő mindenképp segit. 17/L

2014. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!