Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Valaki...

Mi történt velem? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok egy fővárosi egyetemen, most vagyok harmadéves. Eddig mindig motivált voltam, pörögtem, tanultam, mindent megcsináltam, eljártam szórakozni, sportoltam is. De most ebben a félévben teljese megváltoztam. Mindent az utolsó pillanatra hagyok, holott rengeteg időm lenne megcsinálni a dolgomat. Reggelente egyszerűen hányingerem van az ébresztő hangjára, legszívesebben egész nap csak aludnék. Ma is ez volt: Szerdán lesz 2 zh-m, elterveztem hogy hétfőn, és kedden nem megyek be órákra, és tanulni fogok. Erre ma (hétfőn) háromig csak feküdtem az ágyban és aludtam, nem bírtam felkelni pedig fizikailag nem vagyok fáradt.

Eddig ezzel a hozzáállással is sikerült minden, de félek , hogy ennek a "szerencsének" lassan vége lesz.... Egész nap csak szomorú vagyok, nem akarok emberek közé menni, csak itthon ülni és aludni vagy filmet nézni, vagy olvasni...


Miért változtam meg? Nem történt a környezetembe sehol semmi változás. Valaki segítsen!



2014. dec. 1. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne csináltatni egy vérképet, mert a pajzsmirigy-alulműködésnek vannak ilyen tünetei. Velem is ez volt, már ugyanolyan vagyok mint régen :)
2014. dec. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És benned lelkileg nem történt valami változás? Mármint a motivációs problémákon kívül. Nincs-e több problémád, nem stresszelsz-e jobban? Esetleg nem érintett-e valami mélyen lelkileg mostanság? Vagy kiábrándultál valamiből/csalódtál valamiben esetleg? Milyenek az éjszakáid?

Amit írsz az olyan hatást kelt, mintha kezdenél belecsúszni egy depresszióba. Azt jellemzi a fáradékonyság, motiválatlanság, kedvtelenség, rosszkedv, elzárkózás. Egy pszichológus vagy csoportterápia vagy bármi hasonló hatékonyan tudhat segíteni, még mielőtt jobban belesüllyedsz és komolyabb nehézséget okoz majd kijönni. Meg az is, ha te is küzdesz ellene és nem hagyod magad bármilyen nehéz is és bármennyire nem akarsz találkozni másokkal. Érdemes esetleg sokat sportolni, mert levezeti a stresszt, endorfint termel és legtöbbször még társasági program is. Néha fontos hogy tényleg elmenjél emberek közé, mert elsőre hiába nincs kedved, később jobb lehet és még élvezheted is. Ellenkező esetben csak otthon szenvedsz békés magányba és soha nem leszel jobban. Persze nem kell állandóan programokra menni, nem ezt mondom. Csak gyakrabban a sohánál.

2014. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Amit az első mond az is lehetséges. Ha nem lelki, fizikai okai is lehetnek ennek, ezt elfelejtettem hozzátenni.

2014. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!