Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni? Meg teheti...

Mit tudok tenni? Meg teheti ezt a kórház? Édesapám 69 éves skizofrén beteg. Egy hónapja a zárt osztályon van, de a hétvégén haza küldik, de nem tudom biztosítani neki az állandó felügyeletet.

Figyelt kérdés
Egy hónapja ment be, a nyílt osztályra vették fel,de délután már a zártra kellet vinni.Azért került be,mert a nap 24 órájából jó ha fél órát aludt.Már én és a lányom is a kiborulás szélére kerültünk emiatt.Most már 3-4 órát alszik gyógyszer mellett,de hajnal 2-3 óra körül már ébren van és nyüzsög,pörög.Probáltam átmeneti otthont keresni neki,de ott is feltételek és várakozási idő van.Teljesen kétségbe esett vagyok és félelemmel teli,mert haza kell őt hoznom és tudom,hogy mi vár ránk,mi fog történni.A kórház megteheti,hogy kirakja őt,úgy hogy nincs beállítva rendesen a gyógyszere?Tanácstalan vagyok.
2014. dec. 2. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 24 órás felügyeletre szorul,szerintem nem rakhatják ki.Lehet egy kis zsebpénzre vár a doki.

Nekem nagymamám a balesetin feküdt,nem akarták levinni az ápolásira,mert nincs hely.Kapott a doki 30 ezret,még aznap levitték.Én kisértem,tátva maradt a szám,a 6 ágyas szobákban 1-2 ember feküdt! " Nincs hely" R ohadékok!!!

2014. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hívd fel a betegjogi képviselőt!
2014. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!