Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert nem gyogyulok mar ki a...

Robika17777 kérdése:

Miert nem gyogyulok mar ki a panikbetegsegbol?

Figyelt kérdés
Korulbelul fel eve vagyok ebben a betegsegben es nagyon rossz :( egesz eletemben sosem ereztem magam teljesnek..sosem volt egy oszinte nevetesem, jokedvem..13eves korom ota szivtam marihuanat..15-16evesen elkezdtem kemenyem extasy.t szedni kb 1evig aztan lealltam vele es ujra csak fuveztem mellette pialtam..fel eve amikor elkezdodott a betegseg nagyon durvan bepialtam es melle fogyasztottam dizajnerdrogot, kristalyt..masnap "lejovom" volt aztan harmadnap, negyednap is..nagyon megijedtem hogy nem akar az az allapot elmulni es panikbeteg lettem..teljesen lealltam mindennel de fel ev utan sem akar elmulni :( nagyon felek ajulaserzetem van sokszor, es hulye gondolataim vannak es egyeb tunetek..nagyon felek hogy igy kell leeljem az eletem..pedig meg tok fiatal vagyok..eleg ha elkezdek pszihologushoz jarni vagy ide gyogyszerek kellenek? Kerlek segitsetek! Koszi..19/F

2014. dec. 3. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyógyszerek kellenek majd.
2014. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni,de könnyen lehet, hogy még jó sokáig fog tartani ez az állapot, főleg, hogy drog váltotta ki, mondjuk én azt szoktam mondani, hogy kijött volna az magától is, de sosem tudhatjuk.

Azt gondolom már sejted, hogy ha most kedved lenne betépni, akár csak fűre is gondolok, valószínűleg rohamot kapnál, nem 100%, de így szokott történni. Én 17 évesen kaptam az első pánikrohamot, most vagyok 33, volt hogy évekre elmúlt, most megint teljesen szarul vagyok, antidepresszánssal nem kezeltek, de nyugtatót szedek 3 éve, mondjuk annak nem kifejezetten a pánikbetegség az oka. Ha nem veszek be egy tabit, akkor kijön a roham, tehát gyakorlatilag a nyugtatótól estem vissza megint a pánikbetegségbe. Ez egy nagyon nehezen kezelhető szarság. Annyit tudok javasolni, hogy egészségesen táplálkozz, edzzél sokat, relaxálj és első körben keress fel egy pszichológust, ő nem tud gyógyszert adni, aztán, ha nem segít, akkor pszichiáter és kezdj el gyógyszert szedni, különben nem tudsz majd tanulni, dolgozni és az egy nagyon rossz irány, akkor inkább a gyógyszer.

2014. dec. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem évek kellettek, hogy elmúljon és bizony pszichiáterhez is kellett járnom és gyógyszert szednem. Mondják sokan, hogy káros, de hidd el, hogy megéri.
2014. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért, a kábítószer nem volt káros?
2014. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Evek? Biztosan nem mulik el hamarabb?
2014. dec. 4. 01:29
 6/11 A kérdező kommentje:
Ti evekig relaxaltatok es intenziven pszihologushoz jartatok? Uristen :|
2014. dec. 4. 01:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyorsabb segítséget hozhat egy kineziológus, aki a kiváltó stresszt/traumát oldja, ami nyilván összefüggésben volt a szerhasználatoddal, de az is kialakult valami miatt. Szóval, ha van pénzed, 5-8.000 Ft egy alkalom a kineziológusnál, és 3-5 alkalom már hozhat javulást, de lehet, hogy a teljes gyógyulás tovább tart, de még mindig gyorsabb, mint a terápia, és ez is lehet hatékony.
2014. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kineziológia az egyáltalán nem bizonyított, hogy használhat bármit is, lehet rá költeni aztán hátha bejön, de nem elismert módszer. Az, hogyha mindennap relaxálsz, közben tudatosítod magadban a céljaidat, az nemcsak egy pánikbetegnek, hanem akármelyik embernek nagyon jót tesz. A jóga is olyan pl., hogy nemcsak mentális betegek csináljak, sőt, manapság kifejezetten divatos mozgásforma.

Pszichológushoz járok már pár éve, de szerintem a pánikra nem feltétlen ez a leghatásosabb.

Tény, hogyha bedobsz egy nyugtatót a roham előtt, akkor az biztosan elmulasztja, de ez csak tüneti kezelés, nem szünteti meg az okot. Én is csak nyugtatót szedek és látom, hogy egyre több kellene, ahhoz, hogy ne szorongjak, csak én nem akarok többet szedni belőle, mert én már megtapasztaltam, hogy durvább függőséget alakít ki, mint a drog.

Alapesetben a pánikbetegség kezelése úgy zajlik, hogy elmész a pszichiáterhez, kapsz egy nyugtatót és egy antidepresszánst, az antidepi néhány hét alatt kezd el hatni, ha már hat, akkor elkezded fokozatosan abbahagyni a nyugtatót és évekkel később szépen leszednek fokozatosan az antidepiről is. Jó esetben ilyenkor gyógyult is vagy. Később persze újra visszajöhet, de én ezt úgy fogom fel, hogy lényegében akárkin kijöhet, szóval nem kell azon stresszelni, hogy mikor csap le újra.

2014. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ez nem betegség. és nem hinném, hogy elmúlik magától.

szendi könyvei szerintem jók, találhatsz bennük támaszt meg stratégiát, viselkedésterápiásat.

2014. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem te írtad még régebben, hogy ura vagy a drognak? Most meg már nem annyira?
2015. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!