Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja az állandó...

Mi okozhatja az állandó fáradtságot?

Figyelt kérdés

Elég durva dolgokon mentem keresztül az utóbbi években, de lelkileg már úgy érzem, felépültem annyira, hogy a hangulatomra többé nem hatnak ki ezek a dolgok, így a depressziót én kizárnám, mint kiváltó okot. Alapvetően vidám embernek tartom magam.

Mégis minden nap 10-12 óra alvás után tudom csak kikényszeríteni magam az ágyból (és nem azért, mert túlalszom magam... minél kevesebbet alszom, annál rosszabb) és utána még minimum 4-6 órán keresztül nem nagyon vagyok magamnál, és nem fogom fel teljesen, hogy hol vagyok (ezt nem tudom jobban elmagyarázni, de persze nyilván tudatában vagyok mindennek, csak nagyon ködösen), hiába iszom kávét. Ebben a pár órás időszakban rendszerint szorongásos rohamokkal küzdök, mivel érzem, hogy nem vagyok képes felébredni és nekiállok pánikolni.

A nap hátralévő részében is alig van energiám akár csak olyan apróságokra, hogy kimenjek egy pohár vízért, illetve nehezemre esik koncentrálni is. Mintha napok óta nem aludtam volna, holott legtöbbször a fél napot átalszom már így is.

Voltam már orvosi vizsgálaton, fizikailag mindent rendben találtak, úgyhogy lelki eredetű lesz a dolog.

Mi a bajom? Okozhatja ezt egyszerű stressz, vagy komolyabb dolog van a háttérben? És mit lehet vele kezdeni? (Stresszmentesebb életre egyelőre esélyem sincs.)


2014. dec. 4. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a stressztől, meg a problémáktól. Addig meg nem nagyon lesz változás, amíg nem szűnik meg a stresszt okozó dolog. Szerintem.
2014. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány könnyen okozhat ilyesmit. Pl. vashiány = fáradtság, aluszékonyság. De ha pl. B vitamin hiányod van, akkor az idegességhez, stresszérzethez vezet.

Kéne csináltatnod egy vérvizsgálatot!

2014. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A vérvizsgálatom eredményével nem volt semmi baj, épp ezért aggódom, hogy akkor most örökre így kell élnem? Már ha ezt életnek lehet nevezni...
2014. dec. 4. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!