Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet elfelejteni a sok...

Hogy lehet elfelejteni a sok kellemetlen, kínos, megalázó esetet?

Figyelt kérdés
Már régóta folyamatosan eszembe jutnak ilyen rossz dolgok, amik velem történtek és olyankor kicsit át is élem azokat. Úgy érzem ez is hátráltat, hogy végre kicsit változzak pozitív irányba. Egyszerűen csak véletlenszerűen előjönnek ezek a dolgok. Ezeket hogy lehet "hatástalanítani"?
2014. dec. 5. 04:03
 1/6 anonim ***** válasza:
-te érted amit írtál ?
2014. dec. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy számot vetsz és elengeded a múltat.

Túl kell lépned rajta.Én ha folyton ezen agyalnék,már diliházba zártak volna,vagy alkoholista lennék.

2014. dec. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy az vagy annál sokkal rosszabb dolgok is megtörténnek másokkal. Más is lehet béna, tehet rossz lépéseket vagy hozhat rossz döntést. Bocsáss meg magadnak, van aki egy hasonló eseten csak röhög egyet és továbbmegy. Én is eléggé önmarcangoló tudok lenni mert perfekcionista vagyok. Ilyenkor keresek egy olyan emléket amikor már lattam mást is hasonló helyzetben és általában el is könyvelem, hogy az illetőnél jobban reagáltam, ha nem is tökéletesen. Aki csinál valamit az hibázik is, ebből tanulunk de ezt később újra és újra magadnak felróni nem szabad.
2014. dec. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A terápiában erre találták ki a kor regressziót:

https://www.youtube.com/watch?v=RX-4HASvEYM

2014. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nálam is folyamatosan előtörnek a rossz emlékek érdekesmód ezek sokkal mélyebben rögzülnek mint a pozitìv momentumok. Ha felkéne sorolnom 10-10 rossz és jó dolgot az életemből sajnos nem jutna eszembe semmi jó. Én elkönyveltem magamban hogy ilyen vagyok, sötét savanyú és magányos. Ami a legtöbbet segített az az volt hogy kitűztem magam elé egy célt, így folyton azon törtem az agyam és elfelejtettem a rosszat, de aztán rájöttem hogy ez csak ideiglenes megoldás. Úgyhogy kedves kérdező azt kell mondjam hogy lehet hogy ez egy olyan belső tulajdonság amit nem lehet megváltoztatni. :/
2014. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudom, hogy klisés ez a "élj a mának" kifejezés, de ettől függetlenül nagyon mást nem tudok, tanácsolni. viszont ez nem azt jelenti, hogy csomó hülyeséget, amit holnap megbánhatsz, hanem épp ellenkezőleg. am mindenki a saját sorsának a kovácsa, szóval ne azzal törődj, hogy mi volt/lesz, hanem hogy mi van
2014. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!