Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elfelejteni a...

Nem tudom elfelejteni a múltat, mindig eszembe jut a rossz és bosszút akarok állni, hogyan tegyem magam túl ezeken?

Figyelt kérdés

Voltak, emberek akik már óvodás korom óta szekáltak, beszóltak, lökdöstek, kiröhögtek és sokáig ha megláttam őket az utcán, suliban bepánikoltam, hogy most belém fognak kötni. Középsuliban teljesen új közösségbe kerültem, de ott is én voltam a célpont, akire rászálltak. Ugyan azokkal a dolgokkal piszkáltak, mint régen. Hangosan röhögtek, ha elmentem mellettük,Kiparodizáltak, órán mindig mondták, hogy nézzek oda és röhögőgörcsöt kaptak. Ha elhülyéskedtem a dolgokat, vagy hülyét csináltam magamból, akkor rögtön fogyatékos voltam, és ki kellett beszélni. Persze ha más vág pofákat, vagy hülyéskedik,buzul az természetes. Kiállni nem tudtam magamért, mert akkor csak még jobban rám szálltak volna. Fizikailag nem bántottam szóval verekedésre nem volt ok, amúgy is nem lett volna önbizalmam, hogy megüssek valakit. Alacsony, vékony vagyok.

Ilyenek és még sok más minden miatt lettem bizalmatlan az emberekkel, önbizalom hiányos lettem, még most is rám jön a szorongás ha kell mennem valahova hivatalos ügyet intézni, vagy olyan helyre menni ahol sok ember van. Suliba is minden reggel összeszorult gyomorral mentem és rám jön a remegés, semmi érzelem nem volt bennem. A többi ember szerintem azt látja, hogy egy félénk nyomorék vagyok, aki szellemileg visszamaradott és hülye feje van. Fél év és végzek a középiskolával, remélem dolgozni jobb lesz és nem lesznek ilyen dolgok.

egyébként gyógyszereket is szedek a szorongásokra és már enyhültek a testi tünetek és a hangulatom is jobb.

Olyanokon gondolkoztam, amit normális ember nem csinál.

-Embert könnyebben ölnék, mint egy állatot, végül is ugyan az, csak más faj. Olyan jól esne valakit alaposan helyben hagyni, főleg egy olyat aki régebben idegesített, ártott nekem lelkileg. Kést fogni rá, megrugdosni. Csoportosan megalázni, a képébe röhögni. Főleg alkoholos állapotban gondolok ilyeneket. Sokszor lopni támad kedvem, de végül nem lesz belőle semmi-

Mondjuk az előbb leírtak csak gondolatok.


2014. nov. 9. 01:12
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia! En ugyan igy jartam teljesen kikeszultem idegileg,gyogyszert szedtem!

De ra jottem nem ernek ennyit, hogy tonker tegyem magam miattuk!!

Abba hagyta a gyogyszert szepen lassan de biztosan! Egy magabiztos lany lettem akit nem erdekel mas velemenye...ok voltak regen akik a foldbe tiportak de ok voltak azok is akik meg tanitotak arra,hogy eros legyek es szarjam le nagyivbe a szamomra 'semilyen' emberkek velemenyet!

Mara rengeteg alkalmam lett volna boszut allni de tartom magam annyira ertelmesnek, hogy nem teszem mert akkor en is egy igyan olyan gonosz es roszindulatu ember leszek mint ok!

Kitartast neked es szard le oket a mosolyod faj nekik a legjobban!

u.i bocsanat a helyesirasi hibakert

2014. nov. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem addig nem számít, hogy hány ellensége van az embernek, amíg vannak barátai is. Neked vannak? :) Általában aki harsány, elnyomó személyiségnek tűnik, annak problémái vannak, és így akarja magáról elterelni a figyelmet. Te ne bánts senkit, hidd el, hogy bántja majd az élet eleget őket. Szerencsére nálunk már 9.-ben lebuktak azok, akik terrorban akarták tartani a többieket. Általában a nagy hanghoz nem társul sok ész. Nálunk öcsémnek voltak ilyen problémái, hogy a többiek szekálták, sőt...eléggé el is fajult a dolog, pedig egy helyes, magas, szálkás srác, csak visszahúzódóbb, mint a többi. Sose értettem, hogy ez miért fáj bárkinek. Szerintem valami küzdősportra iratkozz be, vagy bármire, ahol letudod vezetni a feszültséget, akár futás. Munkahelyen már felnőttek vannak ugyebár, de szemetek mindenhol vannak. :(
2014. nov. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy küzdősportot kellene űznöd. A keleti sportokat (karate, judo...) akkor is űzheted, ha nem vagy egy boxoló alkat. Egy hozzáértőtől kérdezd meg, hogy melyik sportág lenne neked a legjobb.
2014. nov. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hirtelen megnyugszik az ember lelkivilága amikor a sérelmet visszaadja.Gondolj arra,hogy ha sokszor bosszút állsz akkor eltorzul a személyiséged amit észre sem veszel és akkor mi választ el attól akit,amit elítélsz?
2014. nov. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És mi akadályoz meg benne, hogy elmenj sportolni, mondjuk megtanulj boxolni egy kicsit, meg gyúrjál? Az ilyen nyomiknak csak ez hozza helyre a lelkivilágát (vagy ez sem, de egy esélyt adhatsz magadnak).

Engem is volt, aki megpróbált bekóstolni általános iskolában, mert vékony voltam meg csendes, aztán egyszer elkaptam és megvertem, onnantól bekussolt.


Lehet egy életen át lúzerkedni, lustának lenni a változásra, csak minek?

2014. nov. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia

Ne aggódj, ez valahol természetes.

Engem megerőszakoltak. Nem a "klasszikus", elkapnak az utcán, megvernek, megdugnak módon.

Zsarolással kényszerítette ki. Ismertem, megbíztam benne.

Amikor nagyon rossz napom van, csak úgy tudok elaludni, hogy elképzelem ahogy megkínzom, megölöm az illetőt.

2014. nov. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg szörnyű. A diákok nagyon kegyetlenek tudnak lenni, és ha valakit kifog egy-két nagypofájú, ahhoz általában a többi sem mer közeledni.

Nézd, bírd ki ezt a félévet, aztán keress munkát, egyébként a "felnőtt élet" már tényleg más. Valóban vannak hülyék mindenhol, de nem ennyi lesz összezárva egy helyen.

Sajnállak, hogy tele vagy elfojtott agresszióval, de az nem vezet sehova. Ez torz személyiség leszel tőle. És akkor most következik a nagy közhely: menj el kérlek pszichológushoz, de tényleg! Ennyit tegyél meg magadért, rajtam is segített más ügyben. Ellene voltam, de volt egy pont amikor azt mondtam, hogy rosszabb már úgysem történhet velem.

Nem szeretnélek a híradóban látni, hogy lemészároltad az osztálytársaidat! :)

Amúgy meg sok alacsony férfit ismerek, aki sikeres és boldog. Nem a magasságtól függ!

2014. nov. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úgy tedd magad túl a dolgokon, hogy ne a (vélt) sérelmeidre gondolj, hanem tegyél valami hasznosat, foglald el magad munkával, tevékenységgel. Az, hogy ki mit vesz magára és miért pont magára veszi, az teljesen személyiség-függő. Egészséges ember röhög az ilyeneken, humornak veszi, a külvilág csak annyira érdekli, amennyire kell.
2014. nov. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy lehet egy nemi erőszakot kizsarolni?
2014. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Engem megerőszakoltak. Nem a "klasszikus", elkapnak az utcán, megvernek, megdugnak módon.

Zsarolással kényszerítette ki. Ismertem, megbíztam benne."


Ez a sokkal gyakoribb. A nemi erőszakok nagy részét az áldozat ismerősei követik el. Az utcán ismeretlenek sokkal ritkábban.

Ez is hozzájárul, hogy a legtöbb nemi erőszakot az áldozat nem jelenti be, az elkövetőt nem jelentik fel, büntetlenül folytathatja is akár a tevékenységét, az áldozatnak pedig örökre tönkreteszi az életét.


Nemrég volt cikk az Indexen egy egyetemi tanárról, aki a női hallgatókkal sorozatban csinálta ezt: először jóindulatot mutatott feléjük, jó jegyeket adott nekik, aztán kétértelmű megjegyzéseket tett, végül felhívta őket a szobájába, bezárta az ajtót, és kényszerítette, hogy kielégítsék.

Aki ellenállt, azt legközelebb megbuktatta, a vizsgán csalással megvádolta, az egyetemről kirúgatta.


Aki ezeket nem akarja elhinni, mint itt az egyik kedves válaszoló, az semmit nem tud a világról.


De nemrég volt az Indexen és a tévében a híres gyerekmolesztáló-tanár-táborozó-tévés figura is, ő még fiatalabbakra specializálta magát, szintén nagyon népszerű volt, barátságos, függőségi viszonyt épített ki, kedvezményeket adott, aztán ha nem tettek a kedvére, akkor ezeket a kedvezményeket megvonta és az áldozatot kiközösítette.

2014. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!