Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 évesen lehetek depressziós,...

14 évesen lehetek depressziós, vagy csak tinédzser?

Figyelt kérdés
ez az állapot 2 éve tart amikor elvesztettem egy szerettemet...
2014. dec. 7. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha két éve tart, akkor igen, lehetsz depressziós. A depresszív hangulatzavar fél-egy év maximum, ha ez elhúzódik, akkor foglalkozni kell vele.
2014. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hiába mondják sokan, hogy minden fiatal divatból depressziós, valójában komoly dolog. Két év már sok időnek számít. Nekem már hét éve tart és szépen lassan kezdett el kibontakozni. Ha folyamatosan lehangolt vagy, vagy esetleg nagyon szomorú és kb. semmi se tud kizökkenteni ebből az állapotból akkor szerintem igen, az vagy. Azt ajánlom minél hamarabb menj el pszichológushoz, mert ez egy olyan dolog ami általában magától nem múlik el csak rosszabbodik.


17/L

2014. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehetsz, van gyerekkori depresszió is.
2014. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
orvoshoz semmiképp nem fogok menni,nem mernék ilyen dolgokról beszélgetni szemtől-szemben hús vér emberekkel... nem kell hogy még jobban éreztesse velem mennyire szerencsétlen vagyok,állítólag azt szokják...abból elég itthon
2014. dec. 7. 20:51
 5/11 anonim válasza:
Ez lehet egy kezeletlen poszt-traumaikus depresszió is (olyankor alakul ki, amikor valamilyen traumatikus esemény történik, pl. ahogyírtad, elveszted egy szerettedet). Ezt kezelni kell ott és akkor, valószínűleg a kezelés hiánya miatt tart már két éve, és azóta nagy eséllyel jobban ki is fejlődött a dolog, komolyabb is lett. Az orvosnak nem az a dolga, hogy elmondja, mennyire elcs.szett vagy, egyáltalán nem ezt szokták csinálni. Kell egy pszichológus, akivel meg tudod beszélni ezeket a dolgokat, mert különben még komolyabb, nehezebben kezelhető lesz a depresszió. Természetes, hogy félsz beszélni róla egy idegennel, de ennek az idegennek az a dolga, hogy rendbeszedjen téged. Minél kisebb korban kezelődik a depresszió, annál kisebb eséllyel fog még inkább elharapózni. Annál jobb esélyeid vannak a későbbiekben. Én a helyedben nem halogatnám. Minden rendben lesz, csak keresni kell egy jó pszichológust. Nem tudom, milyen rémtörténeteket hallottál róluk, de ezek nem igazak. :)
2014. dec. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy az orvosok többsége szereti cseszegetni azt, akit pont hogy nem kéne... de muszáj valakivel beszélned. Esetleg valamelyik barátnőddel könnyebb lenne beszélni. Én csoportterápián voltam és egyedül az segített.
2014. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként utolsó, sajnos igazak a rémtörténetek. Rengeteg helyen voltam már, megjegyzem olyan állapotban, hogy 3szor volt öngyilkossági kísérletem. Az első helyen lehülyézett az orvos, mert nem tudtam elképzelni a jövőmet. A másik helyen manipulativnak neveztek, pedig én aztán soha nem voltam az. Harmadik helyen már felelősségérzetem se volt.(holott van). Családterápián végig csesztetettek, minden egyes alkalommal... ott már vissza is szóltam keményen, kik ők hogy engem elítéljenek, amikor semmit se tudnak rólam. Szóval igenis igazak ezek a solgok, nem tudom miért ezt a munkát nézik ki maguknak azok, akikben az empátia legkisebb szintje sem fellelhető.
2014. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös ! ennél nehezebben kezelhető ?? :O
2014. dec. 9. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es, és abba nem gondoltál bele, hogy talán van valami abban, amit mondanak? És azért csesztetnek, hogy lásd már magad reálisan? Nem csak az a dolguk, hogy bólogató kiskutya módjára dicsérjenek. Szerinted az öngyilkossági kísérletek meg a felelősségérzet összefér egymással? Manipulálni is remekül lehet öngyilkossággal, ha 3x nem sikerült akkor nem akartad megölni magad, hanem a figyelmet akartad felhívni. Ez nem manipuláció szerinted? Nem azért mondják el ezeket, mert rosszat akarnak, hanem hogy lásd a saját hibáidat.
2014. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Remèlem egyszer te is olyan mèlyen leszel, mint èn ès egy okos, úgy hogy nem is ismer elkezd hülyeségeket állítani rólad! :)

Igenis meg akartam halni, kórházba is kerültem, nem manipulatív cél vezetett. Viszont ha szerinted normális lehülyézni valakit, csak mert nem tudja, hogy mi lesz ha felnő(14 éves), akkor te nézz magadba.

2014. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!